Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-правові аспекти інформаційної культури в управлінській діяльності

Організаційно-правові аспекти інформаційної культури в управлінській діяльності

Назва:
Організаційно-правові аспекти інформаційної культури в управлінській діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія державної податкової служби України
Новицька Наталія Борисівна
УДК 342.5:004.5:007
Організаційно-правові аспекти інформаційної культури в управлінській діяльності
Спеціальність 12.00.07 – адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі адміністративного права та адміністративної діяльності Національної академії державної податкової служби України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
Київський національний університет внутрішніх справ України, начальник кафедри теорії держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Пєтков Валерій Петрович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, проректор;
Кіровоградський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, начальник інституту;
кандидат юридичних наук
Брижко Валерій Михайлович,
Науково-дослідний центр правової інформатики Академії правових наук, заступник директора Науково-дослідного центру правової інформатики АПрН України.
Провідна установа: Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, кафедра конституційного та адміністративного права, кафедра правового регулювання економіки.
Захист відбудеться “25” травня 2007 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.855.02 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м.Ірпінь, вул. К.Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м.Ірпінь, вул. К. Маркса, 31.
Автореферат розісланий “24квітня 2007 року


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інформаційно-технологічна революція визначає рух до нового типу суспільства – інформаційного. Однією з основних характеристик такого суспільства є його глобальний характер. Інформація і знання стають одним із стратегічних ресурсів держави, а доступ до них – одним з основних факторів соціально-економічного розвитку. У зв’язку з цим до найбільш важливих завдань кожної держави відносяться формування та розвиток інформаційної інфраструктури та інтеграція у глобальне інформаційне суспільство.
В інформаційному суспільстві формується інформаційна культура. Сучасні інформаційні технології, проникаючи у всі сфери суспільного життя, генерують не тільки нові можливості, але і загрози. Серед них можна виділити цифровий розрив між країнами та в межах однієї держави, дотримання свободи слова, збереження національної культури та мови, захист інтелектуальної власності, боротьба з комп’ютерними та високотехнологічними злочинами, а також питання цензури в глобальних комп’ютерних мережах.
Аналіз нормативно-правової бази України та правозастосовної практики показує, що поряд із формуванням нових відносин у суспільстві виникають проблеми адекватного реагування з боку держави щодо питань державного управління процесами, протидії деліктним правовідносинам, приватноправового регулювання окремих відносин у віртуальному світі Інтернет, захисту авторських прав і багато інших правових неврегульованих питань.
Практично відсутні державні програми щодо розвитку гуманітарного сегмента формування інформаційного суспільства, а ті поодинокі нормативні акти, які зобов’язані це робити, практично не працюють. (Наприклад, 6 грудня 2001 року Указом Президента України №1193 було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 31 жовтня 2001 року „Про заходи щодо вдосконалення державної інформаційної політики та забезпечення інформаційної безпеки України”. Пунктом 9 цього Указу Міністерству освіти і науки України було доручено розробити заходи щодо введення у вищих навчальних закладах навчальної дисципліни „Інформаційна культура”.
Цією проблемою безпосередньо займалися вітчизняні науковці В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організаційно-правові аспекти інформаційної культури в управлінській діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок