Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЕРОСИНОПТИЧНІ УМОВИ УТВОРЮВАННЯ ТА РОЗВИТКУ СТРУМИННИХ ТЕЧІЙ НИЖНІХ РІВНІВ

АЕРОСИНОПТИЧНІ УМОВИ УТВОРЮВАННЯ ТА РОЗВИТКУ СТРУМИННИХ ТЕЧІЙ НИЖНІХ РІВНІВ

Назва:
АЕРОСИНОПТИЧНІ УМОВИ УТВОРЮВАННЯ ТА РОЗВИТКУ СТРУМИННИХ ТЕЧІЙ НИЖНІХ РІВНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Семергей-Чумаченко Аліна Борисівна
УДК 551.555.9
АЕРОСИНОПТИЧНІ УМОВИ УТВОРЮВАННЯ ТА РОЗВИТКУ
СТРУМИННИХ ТЕЧІЙ НИЖНІХ РІВНІВ
11.00.09 – метеорологія, кліматологія, агрометеорологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат географічних наук, доцент,
Івус Галина Петрівна
Одеський державний екологічний університет,
завідувач кафедри теоретичної метеорології та
метеорологічних прогнозів
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
Школьний Євген Павлович,
Одеський державний екологічний університет
професор кафедри фізики атмосфери;
кандидат географічних наук, доцент
Данова Галина Михайлівна
Одеська воєнізована служба з активних впливів
на гідрометеорологічні процеси,
начальник виробничого відділу;
Провідна установа:
Український науково-дослідний
гідрометеорологічний інститут,
відділ фізики хмар, Міністерства екології
та природних ресурсів України (м. Київ).
Захист відбудеться “ 9 ” жовтня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м. Одеса-16, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, м. Одеса-16, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
Автореферат розісланий “ 8 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лобода Н.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У циклі теоретичних і експериментальних робіт з фізики граничного шару атмосфери, які виконані на рубежі XX-XXІ століть, одна з пріоритетних задач пов'язана з дослідженням феномена посилення швидкості вітру у вузькій смузі, що зверху і знизу межує з шарами, у яких швидкість вітру значно менша.
Актуальність представленої роботи визначається необхідністю виявлення причин виникнення і розвитку такого небезпечного явища, як струминна течія нижніх рівнів (СТНР), розробки методів її діагнозу і прогнозу, а також чисельної оцінки гідродинамічної структури граничного шару атмосфери в період існування СТНР.
Вимоги до безпеки господарської, авіакосмічної та інших сфер антропогенної діяльності в нижньому 2-х кілометровому шарі атмосфери, необхідність моніторингу рівня забруднення повітря і забезпечення захисту населення у випадках техногенних і природних катастроф, зв’язок СТНР з різними небезпечними (НЯ) та стихійними гідрометеорологічними явищами (СГЯ) роблять проблему діагнозу і прогнозу струминного посилення вітру першочерговою.
Оскільки струминні течії нижніх рівнів утворюються у різноманітних аеросиноптичних умовах, що відрізняються широким спектром характеристик полів метеорологічних величин, то всебічний аналіз фізичних механізмів виникнення низьких струменів та явищ різних масштабів, що передують і супроводжують СТНР, є одним з важливих етапів на шляху до розробки нових і удосконалення існуючих методів їх діагнозу і прогнозу.
Крім практичної значимості, вивчення СТНР являє собою цікаву теоретичну задачу. Це пов'язано з необхідністю побудови математичних моделей граничного шару атмосфери та атмосферних фронтів, що виявляють струмені нижніх рівнів, а також є дуже актуальною проблемою накопичення та розповсюдження шкідливих домішок у нижніх шарах атмосфери в умовах існування СТНР та інверсій температури повітря.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає основним напрямкам наукової діяльності кафедри теоретичної метеорології та метеорологічних прогнозів Одеського державного екологічного університету і виконується у складі держбюджетних науково-дослідних робот “Дослідження аномальних атмосферних процесів в Україні” № ДР 0199U001139 та “Використання супутникової інформації і засобів дистанційного зондування з метою гідрометеорологічного забезпечення народного господарства” № ДР 0196U013470.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АЕРОСИНОПТИЧНІ УМОВИ УТВОРЮВАННЯ ТА РОЗВИТКУ СТРУМИННИХ ТЕЧІЙ НИЖНІХ РІВНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок