Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ПУЧКІВ позитронів, поляризованих І НЕПОЛЯРИЗОВАНИХ електроНів ДЛЯ ЯДЕРНО-ФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ та МОДИФІКАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ

Формування ПУЧКІВ позитронів, поляризованих І НЕПОЛЯРИЗОВАНИХ електроНів ДЛЯ ЯДЕРНО-ФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ та МОДИФІКАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
Формування ПУЧКІВ позитронів, поляризованих І НЕПОЛЯРИЗОВАНИХ електроНів ДЛЯ ЯДЕРНО-ФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ та МОДИФІКАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР “
ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Єфімов Володимир Павлович
УДК 621.384
Формування ПУЧКІВ позитронів, поляризованих І НЕПОЛЯРИЗОВАНИХ електроНів ДЛЯ ЯДЕРНО-ФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ та МОДИФІКАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ
01.04.20 – фізика пучків заряджених частинок
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХАРКІВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор Довбня Анатолій Миколайович,
Інститут фізики високих енергій та ядерної фізики, директор.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Оніщенко Іван Миколайович, Інститут плазмової електроніки та нових методів прискорення ННЦ ХФТІ, заступник директора.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Рудичев Володимир Григорович, Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, завідувач лабораторії радіаційної фізики.
Провідна установа
Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться " 21 " 01 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.845.01 у Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розіслано " 17 " 12 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук, професор М.І. Айзацький
загальна характеристика роботи
У вирішенні фундаментальних та прикладних задач при дослідженні структури матерії і зміні властивостей речовини особливе місце займають пучки електронів і позитронів, що сформовані та прискорені в лінійних електронно-позитронних колайдерах або в лінійних прискорювачах електронів.
Актуальність теми. Можливості проведення фізичних експериментів на прискорювачах електронів в значній мірі залежать від якості пучка. Утворення нових додаткових пучків заряджених частинок в інжекторній частині прискорювача істотно розширює коло експериментів та підвищує їх ефективність. На прискорювачі електронів на енергію 2000 МеВ (ЛПЕ-2000) ННЦ ХФТІ виникла необхідність в розробці інжекторного комплексу, який зводив би в один електронно-оптичний канал пучки позитронів, поляризованих і неполяризованих електронів для їх подальшого прискорення у НВЧ-структурах.
Питання генерації, фокусування і прискорення пучків позитронів на лінійних прискорювачах електронів пов'язані з ефективною роботою всіх систем ЛПЕ-2000. Системи транспортування і фокусування пучка електронів на позитронну мішень (конвертор), формування каскадних електронно-позитронних процесів у мішені і вибір її товщини визначають кутові й енергетичні характеристики і повне число позитронів, що вилітають з мішені. Струм пучка позитронів залежить від енергії і струму пучка електронів та напруженості фокусуючого магнітного поля позитронної системи при оптимальній товщині конвертора. Енергія пучка позитронів на виході прискорювача визначається НВЧ-структурами, які налагоджені на прискорення позитронів і очищення пучка від електронної складової.
Розвиток фізики поляризованих явищ стимулював розробку джерела поляризованих електронів. Роботам щодо вдосконалення джерел поляризованих електронів (ДПЕ) для використання їх в експериментальній фізиці високих енергій у сучасній науці приділяється велика увага. Цю проблему вивчають вже десятки років у різних країнах світу, але на сьогодні ще не створене ДПЕ, яке б за своїми параметрами задовольняло вимоги поляризаційних експериментів і за надійністю, стабільністю й оперативністю при експлуатації працювало одночасно як інжектор прискорювача електронів. ДПЕ, які використовуються в основних наукових центрах світу на основі фотоемісії електронів з кристалів GaAsР, забезпечують досить високу ефективність пучка і малого його емітансу, однак вони складні технологічно і термін експлуатації кристалів недостатній, що призводить до зниження коефіцієнта надійності роботи прискорювача і його економічних показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування ПУЧКІВ позитронів, поляризованих І НЕПОЛЯРИЗОВАНИХ електроНів ДЛЯ ЯДЕРНО-ФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ та МОДИФІКАЦІЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок