Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОРФОЕПІЧНИХ НАВИЧОК УКРАЇНСЬКОГО МОВЛЕННЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

ФОРМУВАННЯ ОРФОЕПІЧНИХ НАВИЧОК УКРАЇНСЬКОГО МОВЛЕННЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОРФОЕПІЧНИХ НАВИЧОК УКРАЇНСЬКОГО МОВЛЕННЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,68 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
АНАФІЄВА Ельзара Різаївна
УДК 373.3.016:811.161.234’246.3-115
ФОРМУВАННЯ ОРФОЕПІЧНИХ НАВИЧОК УКРАЇНСЬКОГО МОВЛЕННЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ
ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 13.00.02 – теорія і методика навчання
української мови
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: ҐУДЗИК Ірина Пилипівна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії російської мови та мов інших етнічних меншин Інституту педагогіки АПН України.
Офіційні опоненти: КАРАМАН Станіслав Олександрович, доктор педагогічних наук, професор, декан філологічного факультету Київського міського педагогічного університету ім. Б. Д. Грінченка;
АЛІЄВА Васфіє Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри російської мови та літератури Таврійського Національного університету ім. В.І. Вернадського.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра методики викладання і культури української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Захист відбудеться „22” березня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
 
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий „20” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Мовна політика в Україні визначається тим, що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Окрім того, гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України; держава сприяє також вивченню іноземних мов. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом про мови Стаття 10. Конституція України. – К.: Вид-во А.С.К., 2003. – 384 с. – С. 5..
Українська мова є обов’язковим предметом вивчення в усіх навчальних закладах країни. Вона вивчається не тільки у школах з українською мовою навчання, але і в школах, де навчання здійснюється іншими мовами. У Національній доктрині розвитку освіти України у XXI столітті і Державному стандарті базової і повної середньої освіти (освітня галузь „Мови і літератури”) ставиться мета забезпечити вільне володіння українською літературною мовою як засобом та умовою успішної соціалізації і самореалізації особистості в українському суспільстві. У концепції шкільної освіти національних спільнот в Україні йдеться про вирішальну роль мови у формуванні творчої, національно свідомої особистості. ”Предметом навчання у школі, – говориться у Концепції, – повинна бути не стільки мова, вилучена з системи практичних дій, скільки представлена нею думка, духовність, мовна та загальна культура” Бондаренко Н.В. Концепція шкільної мовної освіти національних спільнот в Україні// Педагогіка і психологія, 1995. - № 5. – с. 12-18.
Повною мірою це стосується Криму. Багатонаціональний склад населення викликав до життя школи і класи, в яких вчаться діти різних національностей. Навчання у цих класах здійснюється українською, російською або кримськотатарською мовами, і у кожному з цих типів шкіл є учні – кримські татари. Сьогодні в Україні створюються умови для інтеграції кримськотатарського народу в українське суспільство, і одним із найважливіших факторів такої інтеграції є гарне володіння українською мовою.
Успішне навчання української мови значною мірою залежить від урахування взаємовпливів тих мов, якими користуються діти на початку шкільного навчання. Переважна більшість учнів – кримських татар добре володіє російською мовою. Значно складнішою є ситуація з кримськотатарською мовою.
Кримськотатарський народ, який був депортований у Середню Азію, протягом десятиліть не мав можливості не тільки навчатися рідною мовою, а й вивчати її як шкільний предмет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОРФОЕПІЧНИХ НАВИЧОК УКРАЇНСЬКОГО МОВЛЕННЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ ПОЛІЕТНІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок