Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ АЛЕРГІЧНОГО КОМПОНЕНТУ В ПАТОГЕНЕЗІ ДИФТЕРІЇ

РОЛЬ АЛЕРГІЧНОГО КОМПОНЕНТУ В ПАТОГЕНЕЗІ ДИФТЕРІЇ

Назва:
РОЛЬ АЛЕРГІЧНОГО КОМПОНЕНТУ В ПАТОГЕНЕЗІ ДИФТЕРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ЧЕПІЛКО Катерина Іванівна
УДК 616.931- 092:616-056.3
РОЛЬ АЛЕРГІЧНОГО КОМПОНЕНТУ
В ПАТОГЕНЕЗІ ДИФТЕРІЇ
14.01.13 – інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Наукові керівники:
академік АМН України, Заслужений діяч науки і техніки, Заслужений лікар України, професор Возіанова Жанна Іванівна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних хвороб;
кандидат медичних наук Сенюк Ольга Федорівна, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, керівник групи експериментальної імунології відділу структури і функції нуклеїнових кислот.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, Заслужений лікар України Руденко Антоніна Олексіївна, старший науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, завідувач відділення ускладнених форм грипу, ГРІ та нейроінфекцій, головний інфекціоніст МОЗ України;
доктор медичних наук, професор Драннік Георгій Миколайович, завідувач кафедри клінічної імунології і алергології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач лабораторії імунології Інституту урології АМН України.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет, кафедра інфекційних хвороб та епідеміології, МОЗ України, м. Харків.
Захист відбудеться 29.05.2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України за адресою: 01015, м. Київ-15, вул. Січневого повстання, 23.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського за адресою: 03038, м. Київ-38, узвіз Протасів яр, 4.
Автореферат розісланий 28.04. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клименко Ж.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Епідемія дифтерії в Україні з початку 90-х років ХХ ст. продовжує нагадувати про себе і дотепер. Не дивлячись на значне зниження захворюваності на дифтерію на протязі останніх п’яти років, її випадки продовжують постійно реєструватися (Бобильова О.О. та співавт., 2000).
Важливими чинниками підвищення захворюваності на дифтерію є неправильне проведення профілактичних щеплень (введення вакцин з низьким вмістом антигену, використання АДС-м анатоксину, виготовленого в різних країнах, відсутність науково обгрунтованої схеми імунізації, розширення протипоказань), відсутність настороженості і обізнаності лікарів щодо ранньої діагностики. Велику роль має також зниження імунологічної реактивності населення України, як наслідок дисбалансу у роботі імунної системи під впливом негативних чинників забрудненого довкілля (Михайлова А.М. и соавт., 2002).
Патогенність збудника дифтерії, крім токсину, визначають численні додаткові фактори, такі як нейрамінідаза, гіалуронідаза, ліпідні фактори, гемолізин, плазміди тощо (Bjorkholm B.et al., 1996; Bergin I.L., 2000). Сукупність цих чинників разом зі змінами у гомеостазі, зокрема в імунному, формують феномен ендотоксикозу. Від наявності і вираженості останнього залежить тяжкість клінічного перебігу дифтерії (Бережнова И.А. и соавт. 1998).
Структуру імунопатогенезу при інфекційному процесі і в тому числі спричиненому дифтерійною паличкою, формують специфічні реак-ції антитоксичного та антибактеріального імунітету, а також природньої резистентності (насамперед фагоцитоз) та порушення нормального стану імунної системи, які призводять до розвитку алергічних та аутоімунних реакцій (Шанина Л.Н., 1995; Мельникова А.В., 1997; Дранник Г.Н., 1999). Значення алергічного фактору в патогенезі дифтерії почало вивчатися з 90-х років ХХ сторіччя. В основі алергії лежить імунологічний спосіб підвищеного реагування, яке супроводжується пошкодженням тканин та запаленням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ АЛЕРГІЧНОГО КОМПОНЕНТУ В ПАТОГЕНЕЗІ ДИФТЕРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок