Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні умови зниження витрат виробництва

Організаційно-економічні умови зниження витрат виробництва

Назва:
Організаційно-економічні умови зниження витрат виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,99 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський Державний Економічний Університет
Калініченко Олена Олександрівна
УДК 338.512
Організаційно-економічні умови зниження витрат виробництва
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства
і організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
 
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Дікань Лариса Василівна,
Харківський державний економічний
університет, завідуюча кафедрою
аудиту та оподаткування
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Яковлєв Анатолій Іванович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
завідуючий кафедрою економіки та маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Азаренкова Галина Михайлівна,
Харківська державна академія
міського господарства, кафедра
обліку та аудиту
Провідна установа – Сумський державний університет,
кафедра економіки,
Міністерство освіти і науки України (м. Суми )
Захист дисертації відбудеться “31” травня 2001 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “27” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.
Загальна характеристика роботи
Головним напрямком реформ, які здійснюються в Україні, є перехід до ринкових умов господарювання, в яких підприємство несе повну економічну відповідальність за результати своєї діяльності.
При цьому успіх у досягненні визначених цілей будь-якого підприємства нерозривно пов'язаний з обсягом витрачених коштів. Як показує досвід високорозвинених країн, ключовим фактором економічного зростання є концепція зниження витрат, яка передбачає, що кожна складова одиниця затрачених коштів повинна витрачатися доцільно.
У той же час необхідність вивчення витрат виробництва, розуміння їх ролі і сутності в сучасних умовах господарювання зумовлені рядом практичних завдань, що виникають у процесі розвитку пов'язаних, зокрема, з характерними для України процесами перехідного періоду. Це зумовлено тим, що витрати виробництва безпосередньо впливають на процес ціноутворення продукції, визначають рівень ефективності виробництва.
Актуальність теми. Сучасна економічна ситуація в Україні не сприяє оптимальному використанню виробничих ресурсів. У результаті зростає їх споживання, що негативно відбивається на рентабельності виробництва, конкурентоспроможності української продукції, нестачі власних коштів, загостренні проблем покриття витрат. У зв'язку з цим дослідження шляхів зниження витрат виробництва на вітчизняних підприємствах набуває особливого значення.
Питанням дослідження різних підходів до проблеми зниження витрат присвячено ряд праць зарубіжних і вітчизняних учених-економістів: Ансоффа І., Беа Ф., Васильєва В., Дікань Л., Дихтла Е., Золотарьова А., Ластовецького В., Малькова В., Морріса Д., Орлова П., Пономаренко В., Сіо К., Ситубандіна С., Сопко В., Стражева В., Української Л., Уткіна Е., Фабричнова А., Хаймана Д., Хея Д., Шеремета А., Шим Джея К., Шмалена Г., Яковлєва А. та ін.
Разом з тим вивчення і аналіз надрукованих з даної проблеми праць дозволили зробити висновок про те, що питання формування концептуальних і методичних підходів до вирішення завдань зниження витрат виробництва недостатньо розроблені як у науковому, так і в організаційно-практичному аспектах. Це потребує додаткових досліджень, зокрема щодо виявлення відповідних заходів по створенню організаційно-економічних умов зниження витрат виробництва. Таким чином, є об'єктивна необхідність подальшого поглиблення теоретичних досліджень і методичних розробок, спрямованих на зниження витрат виробництва в період трансформаційної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організаційно-економічні умови зниження витрат виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок