Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування оптимальної структури капіталу в підприємствах роздрібної торгівлі

формування оптимальної структури капіталу в підприємствах роздрібної торгівлі

Назва:
формування оптимальної структури капіталу в підприємствах роздрібної торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
Безгінова Любов Іванівна
УДК 658.14:658.87
формування оптимальної структури капіталу
в підприємствах роздрібної торгівлі
Спеціальність 08.07.05 – Економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економіки підприємств харчування та торгівлі Харківського державного університету харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Власова Наталія Олексіївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі,
завідуюча кафедрою економіки підприємств харчування
та торгівлі
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лігоненко Лариса Олександрівна,
Київський національний торговельно-економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідуюча кафедрою економіки підприємництва,
кандидат економічних наук, доцент
Багатир Олексій Євгенієвич,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри фінансів і кредиту
Провідна установа Львівська комерційна академія Укоопспілки України, кафедра економіки
Захист відбудеться “ 27 “ лютого 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333, ауд. 45 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “ 26 “ січня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент А.П. Грінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах переходу України до засад ринкової економіки в механізмі функціонування торговельних підприємств відбуваються суттєві зміни, що викликані економічними реформами, які впроваджуються в нашій державі. Основним принципом управління діяльністю підприємств стає ринкове саморегулювання з мінімально-необхідною мірою державного втручання.
Діяльність торговельних підприємств, яка пов’язана із задоволенням потреб кожної людини, сьогодні підлягає впливу з боку багатьох факторів і охоплює широкий спектр питань організаційно-технологічного, економічного та фінансового характеру, які потребують повсякденного вирішення. Важливе місце серед таких питань займає забезпечення потреби підприємств галузі в капіталі за рахунок формування фінансових ресурсів із різних джерел.
Від того, яким чином подано співвідношення усіх форм власного та позикового капіталу, що використовується підприємством у процесі своєї господарської діяльності, залежить ефективність його функціонування в умовах конкурентного ринку, фінансова стійкість, раціональність використання активів, і, як наслідок, - можливість досягнення певного обсягу діяльності та отримання необхідного розміру прибутку, який необхідний для подальшого розвитку господарського суб’єкта.
Знання й розуміння фінансового механізму формування капіталу визначає значний обсяг методичного інструментарію оптимізації його структури на кожному підприємстві, що становить значний інтерес та практичну корисність для підприємців усіх рівнів. Тому формування оптимальної структури капіталу підприємства торгівлі набуває важливого значення в сучасних умовах і є, безперечно, однією з найактуальніших проблем підвищення ефективності господарсько-фінансової діяльності підприємства в цілому.
Проблема формування капіталу та оптимізації його фінансової структури приваблює велику кількість науковців. Так, дослідженню цього питання присвячені праці наступних відомих вітчизняних і закордонних вчених: Ф. Модільяні, М. Міллера, Ю. Брігхема, Е. Нікбахта, Дж.К. Ван Хорна, Дж.К. Шима, Дж.Г. Сігела, С. Росса, В.В. Ковальова, О.С. Стоянової, В.М. Суторміної та ін., а безпосередньо в торгівлі - І.О. Бланка, М.С. Абрютіної, А.А. Мазаракі, Н.М. Ушакової, Л.О. Лігоненко, Н.О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: формування оптимальної структури капіталу в підприємствах роздрібної торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок