Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шутаєва Олена Олексіївна
УДК 37.330
ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії факультетів управління та маркетингу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Диба Михайло Іванович,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри політичної економії факультетів
управління та маркетингу, директор навчального центру
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гош Олександр Петрович,
Київський національний педагогічний університет
ім. М.Драгоманова,
професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Руженський Микола Мусійович,
Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості, доцент кафедри ринку праці та організації діяльності служби зайнятості, Міністерство праці та соціальної політики України
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться “7“ травня 2002 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою:03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 7 “ квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агропромисловий комплекс (АПК) будь-якої національної економіки — один з найголовніших міжгалузевих комплексів народного господарства, провідною складовою якого є сільське господарство. Особливо це стосується України, бо навіть за сьогоднішніх кризових умов частка нашої країни у світовому виробництві сільськогосподарської продукції залишається високою. В умовах переходу до ринкової системи господарювання в АПК України, вже сьогодні набувають розвитку процеси, що сприятимуть виведенню сільського господарства з кризи і матимуть велике значення для подальшого успішного розгортання реформ. Це висуває перед економічною наукою нові завдання, розв’язання яких вимагає подолання усталених стереотипів і догм, вирішення дискусійних питань, нез’ясованих проблем, яких ще достатньо у теорії і практиці ринкової трансформації АПК.
В Україні перехід до ринку почався паралельно глибокою економічною кризою адміністративної системи. Наслідками рекордної за світовими нормами інфляції стали: обвальне падіння промислового і сільськогосподарського виробництва; криза платежів; зростання зовнішньої заборгованості країни; призупинення інвестиційного процесу. Катастрофічно знижувалися за 90-ті роки реальні доходи населення, що майже щодня поглиналися галопуючими інфляційними процесами. Україна стала лідером серед інших країн світу за обсягом дефіциту державного бюджету.
Одним з визначальних чинників, що призвели країну до кризового стану, а економіку до поглиблення структурних диспропорцій, порушення інтеграційної цілісності і диспаритету у взаємовідносинах галузей народного господарства, до загальної фінансової дестабілізації і неефективного використання ресурсного потенціалу, виявилась відсутність системної концепції перетворення в умовах переходу до ринкової економіки господарського механізму економіки в цілому, і зокрема АПК. Фінансова, цінова, податкова, інституціональна реформи тощо — здійснювалися з різною інтенсивністю і результативністю і не збігалися у просторі і часі. Ці самі недоліки та суперечності характеризували і аграрну реформу, її нормативно-правовий та організаційно-управлінський аспекти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок