Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННИХ МІКРОБІВ СПЕРМИ У РОЗВИТКУ СУБКЛІНІЧНОГО ЕНДОМЕТРИТУ У КОРІВ ТА ТЕЛИЦЬ

РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННИХ МІКРОБІВ СПЕРМИ У РОЗВИТКУ СУБКЛІНІЧНОГО ЕНДОМЕТРИТУ У КОРІВ ТА ТЕЛИЦЬ

Назва:
РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННИХ МІКРОБІВ СПЕРМИ У РОЗВИТКУ СУБКЛІНІЧНОГО ЕНДОМЕТРИТУ У КОРІВ ТА ТЕЛИЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ
МЕДИЦИНИ імені С.З. ҐЖИЦЬКОГО
РОЖКО
МИКОЛА СТЕПАНОВИЧ
УДК 619:618.7-0.85.0.37
РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННИХ МІКРОБІВ СПЕРМИ У РОЗВИТКУ СУБКЛІНІЧНОГО ЕНДОМЕТРИТУ У КОРІВ ТА ТЕЛИЦЬ
16.00.07 – ветеринарне акушерство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
 
Львів - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок (ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок) Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент УААН
Косенко Михайло Васильович, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Чухрій Борис Миколайович,
головний науковий співробітник лабораторії відтворення стада, Інститут землеробства і тваринництва Західного регіону УААН
кандидат ветеринарних наук
Стравський Ярослав Степанович,
Тернопільська дослідна станція Інституту ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії акушерства і гінекології
Провідна установа Державний агроекологічний університет України
Міністерства аграрної політики України (м. Житомир).
Захист відбудеться “ 4 ” листопада 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.03 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010 Україна, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010 м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “2” жовтня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат ветеринарних наук, доцент В.З. Салата


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здатність до відтворення є однією із фізіологічних функцій ссавців, що на різних етапах онтогенезу, починаючи з гаметогенезу, запліднення, внутрішньоутробного розвитку, родів, постнатального розвитку, статевого дозрівання і впродовж усього репродуктивного життя тварин знаходиться під постійним впливом факторів внутрішнього та зовнішнього середовища. Порушення цього складного фізіологічного взаємозвязку призводить до виникнення патологічних станів у репродуктивній системі та неплідності тварин.
Вивченню етіопатогенезу неплідності тварин присвячено чимало робіт вітчизняних та зарубіжних учених, проте вона досі залишається актуальною проблемою у тваринництві та ветеринарній медицині. Однією з розповсюджених форм неплідності у тваринництві є симптоматична (Завірюха В.І. 1991, Любецький В.Й., 1997, Яблонський В.А., 2000; Чухрій Б.М. 2001; Звєрєва Г.В, Хомин С.П., 2001; Косенко М.В., 2002, Калиновський Г.М. 2002; Харута Т.Г. 2002). За даними Звєрєвої Г. В. і ін. септичні ускладнення у післяродовий період є досить поширеною формою неплідності самок. Вони уражають від 10 до 72% самок молочного стада і найчастіше реєструються у формі гострого ендометриту.
У зв`язку із широким використанням штучного осіменіння особлива роль при виникненні симптоматичної неплідності тварин належить неспецифічній умовно-патогенній мікрофлорі (кишковій та синьогнійній паличці, стафілококам, протею, різним видам грибів), яка спричиняє розвиток запальних процесів у статевих органах. За даними Мартиненко Н.А. (1971), Парусова В.П. (1974), Кремлева Е.П. (1979) на частку неспецифічної мікрофлори припадає 64-69% усіх випадків контамінації матки та плодів корів.
Мікробне забруднення сперми бугаїв є головною причиною зниження запліднюючої здатності сперміїв, порушення ембріогенезу, виникнення абортів, метритів, народження мертвих або слабких, нежиттєздатних телят (Звєрєва Г.В., Балашов Н.Г. 1974; Косенко М.В 1994).
Досі серед дослідників відтсутня єдина думка про мікробне забруднення сперми бугаїв та вплив мікроорганізмів на функцію відтворення у корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ УМОВНО-ПАТОГЕННИХ МІКРОБІВ СПЕРМИ У РОЗВИТКУ СУБКЛІНІЧНОГО ЕНДОМЕТРИТУ У КОРІВ ТА ТЕЛИЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок