Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні засади особистісно орієнтованого навчання курсантів у вищому військово-морському навчальному закладі

Психологічні засади особистісно орієнтованого навчання курсантів у вищому військово-морському навчальному закладі

Назва:
Психологічні засади особистісно орієнтованого навчання курсантів у вищому військово-морському навчальному закладі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ТіТяєв Володимир Миколайович
УДК 159.9:008:371.134:331
Психологічні засади особистісно орієнтованого навчання курсантів у вищому військово-морському навчальному закладі
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор педогогічних наук, професор
Ягупов Василь Васильович,
Об`єднаний інститут при Національній академії оборони України. заступник начальника
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, доцент
Стасюк Василь Васильович,
Національна академія оборони України,
кандидат психологічних наук, доцент
Криворучко Петро Петрович,
Київський національний університет будівництва та архітектури.
Провідна установа: | Дрогобицький державний педаогічний університет імені Івана Франка, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Дрогобич
 
Захист відбудеться “26.01.2007 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий 25.12 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О. Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. лужба офіцера у Військово-Морських Силах України має суттєві особливості. Декі походи, міжнародні навчання та місії, завдання з охорони морських кордонів, торговельних і риболовецьких кораблів і суден та інші функції, обумовлені Державною програмою розвитку Збройних сил України на 2006-2011 роки, привносять до неї низку специфічних факторів: тривале перебування в обмеженому приміщенні та відокремленій групі людей, одноманітність професійних дій і навколишнього середища, постійна загроза життю і здоров’ю особового складу з боку стихії, необхідність у будь-який момент бути готовим до боротьби за живучість корабля та діяльності в екстремальних умовах. Все це зумовлює додаткові вими до морського офіцера. Проте рівень підготовленості пересічного випускника вищого військово-морського навчального закладу до військово-професійної діяльності недостатньо відповідає зазначим вимогам. Причинами такого становища значною мірою є недоліки в організації навчьного пресу. У цьому зв’язку, виникає проблема розроблення та впровадження у життя сучасної ефективної психолого-педагогічної концепції реформування ВВНЗ, провідними принципами якої мають бути гуманізація, гуманітаризація та демократизація військової освіти, надання їй особистісно-діяльнісного спрямування.
аразі однією з найперспективніших у цьому плані є концепція особистісно орієнтованого навчання. Вона дозволить значною мірою уникнути тих недоліків, що властиві традиційним педагогічним системам, шлом перенесення мети навчання з оволодіння знаннями, навичками й уміннями на формування творчої особистості майбутнього військового фахівця на основі цілпрямованої реалізації комплексу її задатків, здібностей та інших індивідуально-психологічних властивостей. Однак на сьогоднішній день відсутні фундаментальні та прикладні наукові дослідження у галузі психологічних засад розробки і впровадження особистісно орнтованого навчання у вищому військово-морському навчальному закладі.
Таким чином, особлива актуальність зазначеної проблеми, гостра потреба у підвищенні якості професійної підготовки морських офіцерів, необхідність переходу від авторитарної до особистісно орієнтованої моделі навчання курсантів і особливе значення, якого набуває, у зв’язку з цим, її психологічне підґрунтя, зумовили вибір теми дослідження – “Психологічні засади особистісно орієнтованого навчання курсантів у вищому військово-морському навчальному закладі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Психологічні засади особистісно орієнтованого навчання курсантів у вищому військово-морському навчальному закладі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок