Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ І ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В КОНТАМІНОВАНИХ РАЙОНАХ

ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ І ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В КОНТАМІНОВАНИХ РАЙОНАХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ І ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В КОНТАМІНОВАНИХ РАЙОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
МАНТАК Галина Іванівна
УДК 616.956: 612.014.482: 616-001.28.002.637
ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ,
ЯКІ ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ
В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ І ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ
В КОНТАМІНОВАНИХ РАЙОНАХ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті
ім.М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: Доктор медичних наук, професор
Набухотний Терентій Кирилович,
професор кафедри військової загальної
практики – сімейної медицини Української
військово-медичної академії, м.Київ
Офіційні опоненти: Доктор медичних наук,
старший науковий співробітник
Лебець Ірина Степанівна,
Інститут охорони здоровя дітей та підлітків
АМН України, м.Харків,
провідний науковий співробітник
Доктор медичних наук, професор
Майданник Віталій Григорович,
Національний медичний університет
ім.О.О.Богомольця, МОЗ України
завідувач кафедри педіатрії №4
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “26” “грудня”2002р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д.64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти за адресою (61176, м.Харків, вул.Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, м.Харків, вул.Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий “25” “листопада”2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Савво В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними літератури, прослідковується подальша тенденція до зростання захворюваності дітей і підлітків за останні роки (Л.Т.Антонова, Г.Н.Сердюковська, 1995; Ю.Г.Антипкін, Л.І.Омельченко, 1996). Особливо, ця проблема стосується тих, які постійно мешкають в умовах дії малих доз радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Сформувалась значна група дітей з досить високим ризиком виникнення радіаційно індукованих морфологічних і функціональних порушень (О.О.Бобильова, 1996; Р.В.Богатирьова та співавт., 2000).
Медико-соціальним проблемам наслідків аварії на ЧАЕС присвячена значна кількість робіт. Проте практично відсутні дослідження стану здоров’я підлітків, які зазнали дії іонізуючого опромінення і, зокрема, дії радіонуклідів йоду в антенатальному періоді і постійно мешкають в контамінованих районах на протязі 15 років післяаварійного періоду. Ця група підлітків заслуговує особливої уваги тому, що дія іонізуючого опромінення мала місце в критичні періоди розвитку організму – антенатальний, період раннього віку, пре- та пубертату (В.Е.Дашкевич та співавт., 1997; Ю.В.Давидова, 1998; А.Н.Коваленко, 1998).
Можливість формування того чи іншого ефекту при внутрішньоутробному опроміненні залежить від характеру іонізуючого випромінення, поглиненої дози і стадії розвитку плода на час опромінення.
Найбільш вагомим в оцінці стану здоров’я дітей є аналіз діяльності ендокринних залоз, зокрема щитовидної залози (ЩЗ), як найбільш чутливого органу до дії іонізуючого опромінення (Н.І.Афанасьєва, 1996, 1997, 1998). Пренатальне опромінення радіоізотопами йоду може викликати ряд змін в ЩЗ, які в майбутньому можуть проявлятися порушенням її функції і зниженням адаптаційних можливостей організму (Г.А.Герасимов, 2001). Тому, уточнення стану гіпофізарно-тиреоїдної системи через 15 років після аварії на ЧАЕС представляє суттєву значущість.
Відомо, що у потенційно опромінених жінок, які мешкали під час аварії в зоні радіоактивних осадів, мало місце підвищення частоти народження дітей з ознаками лабораторного гіпотиреозу. Поряд з цим дані літератури про зміни морфофункціонального стану щитовидної залози та накопичення тиреоїдних антитіл у дітей із забруднених радіонуклідами територіях суперечливі (В.М.Гонько, 1998).
Проведений нами аналіз літератури свідчить, що найменше вивченими є питання впливу іонізуючого опромінення на фізичний розвиток, стан вегетативного гомеостазу, статевий розвиток у підлітків, які зазнали дії радіонуклідів в антенатальному періоді (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ В АНТЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ І ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В КОНТАМІНОВАНИХ РАЙОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок