Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БОЛГАРСЬКА ПЕРЕСЕЛЕНСЬКА ГОВІРКА МІШАНОГО ТИПУ: СТАН І ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ

БОЛГАРСЬКА ПЕРЕСЕЛЕНСЬКА ГОВІРКА МІШАНОГО ТИПУ: СТАН І ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ

Назва:
БОЛГАРСЬКА ПЕРЕСЕЛЕНСЬКА ГОВІРКА МІШАНОГО ТИПУ: СТАН І ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,17 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут мовознавства імені О. О. Потебні
ГЕОРГІЄВА Світлана Іванівна
УДК 811.163.2’282 (477.7)
БОЛГАРСЬКА ПЕРЕСЕЛЕНСЬКА ГОВІРКА МІШАНОГО ТИПУ:
СТАН І ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ
Спеціальність 10.02.03 – слов’янські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального та слов’янського мовознавства Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
КОЛЕСНИК Валентина Олександрівна,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
СТОЯНОВ Іван Андрійович,
Київський славістичний університет
директор Інституту славістики і міжнародних відносин
завідувач кафедри слов’янської філології
кандидат філологічних , доцент
КОВАЛЬ-КОСТИНСЬКА Оксана Володимирівна
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Інститут філології
доцент кафедри слов’янської філології
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра словацької філології, м. Ужгород
Захист відбудеться “15” березня 2006 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.172.01 при Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України (01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4)
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України (01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “ 11” лютого 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Н. Г. Озерова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним із різновидів вияву національної мови, поряд із літературною мовою, є територіальні діалекти, яким притаманні специфічні риси на різних структурних рівнях. Тому докладний і об’єктивний опис динаміки мови можна здійснити на підставі досліджень насамперед діалектів, оскільки по-різному відбивають інновації діалекти і літературна мова. При цьому велике значення мають свідчення діалектів пізніших формацій – новожитніх у межах метропольного континууму та переселенських говірок, зокрема мішаних, що сформувалися з неоднорідних діалектних елементів, є різносистемними у своїй основі.
Комплексне вивчення окремих дiалектних зон, повний опис діалектних систем, їхнiй докладний лiнгвогеографiчний аналiз та пояснення природи мовних змін, що сталися внаслiдок мiжмовних та мiждiалектних контактiв, є актуальним напрямом сучасної славістики. З огляду на це дослідження усiх рiвнiв переселенських болгарських говірок в Україні, виявлення їхніх рис та особливостей функцiонування залишається одним з актуальних завдань болгарського мовознавства. При цьому на сучасному етапі важливо не лише встановити поширення типів болгарських говірок поза межами Болгарії, а й визначити походження та їхню сучасну діалектну належність, здійснити їх системний опис.
Однією з переселенських болгарських говірок в Україні є говірка с. Зоря Саратського р-ну Одеської обл., яка здавна викликала значний iнтерес славістів, що зумовлене, насамперед, необхідністю повного опису діалектної мови (метрополії й діаспори) з увагою до мішаних говірок, а також мiсцем i значенням балканських говiрок у формуванні болгарської лiтературної мови; однак ця говiрка ще не була об’єктом цiлiсного дослiдження, досі відсутня характеристика всiх її структурних рiвнiв.
В останнi десятирiччя панiвним є системне дослiдження говiрок, яке передбачає розгляд мовних явищ у їхнiх взaємозв’язках безвiдносно до лiтературної мови. У працях С.Б. Бернштейна, І.К.Бунiної, В.К.Журавльова, Е.І.Зеленіної, I.А.Стоянова, В.О.Колесник, З. Барболової та ін. здiйснено аналiз окремих рис болгарських переселенських говiрок балканського i фракiйського типів, але без належної уваги до зорянської говiрки. Відсутність описів стану болгарських переселенських говірок з середини ХХ та початку ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: БОЛГАРСЬКА ПЕРЕСЕЛЕНСЬКА ГОВІРКА МІШАНОГО ТИПУ: СТАН І ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок