Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. Докучаєва
КОСОДІЙ РОМАН ПЕТРОВИЧ
УДК 331.5.024.52/.54
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ
ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ
Спеціальність 08.07.02 - Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків-2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському національному аграрному університеті,
Міністерство аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Чупіс Анатолій Віталійович,
завідувач кафедри фінансів
Сумського національного аграрного університету
Офіційні опоненти:
заслужений працівник вищої школи України,
доктор економічних наук, професор
Здоровцов Олександр Іванович,
Уманська державна аграрна академія
кандидат економічних наук, професор
Горкавий Володимир Кузьмич,
завідувач кафедри статистики та аналізу
Харківського національного аграрного
університету ім. В.В. Докучаєва
Провідна установа - Інститут аграрної економіки УААН,
відділ аграрної та соціальної політики, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “24” грудня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 в Харківському національному аграрному університеті ім.
В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в “Комуніст-1”, корпус 1, ауд. 213
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, ХНАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий “7” листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради А.В.Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Раціональне використання трудових здібностей мешканців сільської місцевості є найважливішою умовою збалансованого розвитку її економіки. На сьогодні стан ринку праці в сільській місцевості України характеризується високим рівнем зайнятості в аграрній сфері та низькою продуктивністю праці. Як наслідок, має місце занадто низька ефективність сільськогосподарського виробництва, що не може не мати негативний вплив на якість життя в сільській місцевості, демографічні аспекти відтворення трудових ресурсів, а звідси - і на формування продовольчої безпеки країни.
Сутність трансформацій, що відбуваються нині у сфері прикладання праці в сільській місцевості, полягає у заміні формальної зайнятості (яку можна ототожнити з прихованим безробіттям) зайнятістю продуктивною. Під останньою розуміють такий її рівень, а також умови й особливості реалізації трудового потенціалу, коли творчі можливості працездатного населення використовуються найефективніше.
Для того, щоб сільське господарство виконувало свої функції щодо забезпечення громадян продовольством, промисловості - сировиною, а сільського населення - повноцінними робочими місцями, які б давали йому змогу заробити на гідне життя, необхідно на державному рівні створити передумови для підвищення рівня продуктивної зайнятості у даній сфері через удосконалення мотиваційного механізму функціонування трудових ресурсів, розвиток конкурентних відносин (або посилення антимонопольного регулювання) у сфері прикладання праці сільських мешканців, соціальну політику, а також розробку та впровадження методичних рекомендацій по управлінню трудовими ресурсами, особливо на регіональному рівні.
Так, посилення впливу соціально-економічних реформ на розвиток сфери прикладання праці в сільській місцевості зумовило зростання ролі трудових ресурсів як основного чинника підвищення економічного потенціалу сільських територій. Зокрема, приватизація являє собою один із факторів розвитку підприємництва та забезпечення ефективної зайнятості, яка стає економічним підгрунтям позитивних змін у мотивації праці (тобто приватна власність по суті є своєрідним ресурсом підвищення економічного потенціалу сільських територій).
У вітчизняній економічній літературі розвиток трудових ресурсів сільської місцевості як один із чинників сталого соціально-економічного розвитку сільських територій досліджується в різних аспектах, що знайшло відображення в наукових працях
П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок