Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПРИКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПРИКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПРИКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ХАРКО Володимир Юрійович
УДК 339.92 : 334.752 : 332.14 (477.8)
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
ПРИКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Спеціальність 08.00.03 –
економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Олесневич Даніела Любомирівна,
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького,
доцент кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Мікула Надія Анатоліївна,
Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України, завідувач відділу проблем ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва
кандидат економічних наук, доцент
Тарнавська Наталія Петрівна,
Тернопільський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
докторант кафедри державного і муніципального управління
Захист дисертації відбудеться „03” липня 2008 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 035.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, просп. Свободи, 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий „02” червня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент А. В. Стасишин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Людина за своєю природою є суспільною істотою, а, отже, потребує для самореалізації інших людей. З плином часу такі спільноти людей, тобто соціуми чи суспільства, набирали різних форм: від природної первинної – сім’ї – до окремих поселень, племен, народностей, народів, аж до державних та міждержавних, а навіть глобальних утворень. Часто чинником появи чи розвитку тих чи інших соціально-економічних утворень ставав технологічний уклад, що трансформувався від натурального доіндустріального господарства і до інформаційного суспільства, котре не терпить кордонів у комунікації.
Розвиток глобального суспільства є об’єктивним, слабокерованим або й некерованим процесом, для котрого стають необхідними механізми ефективного функціонування та сталого розвитку.
Теорія персоналізму, що стала домінуючою в науці ХХ і ХХІ століть, намагається не лише пояснити сучасні явища та процеси, але й віднайти саморегульовані механізми задля поступу людства.
Практика антагонізму, протистояння, боротьби націй, світоглядів, етносів, держав, супердержав чи цивілізацій призводила в історії лише до втрат, як економічних, так і людських, тому провідні лідери доходять до розуміння філософії співпраці та співіснування, філософії толерантності та економіки сталого розвитку. Саме це зумовлює зміни управлінської парадигми суспільства, де наріжним каменем стає філософія спільних цінностей, пошук компромісів і планомірне взаємовигідне співіснування, що перетворюється на активну співпрацю, яка розмиває кордони націй та держав, релігій і цивілізацій.
Прикордонне співробітництво є первинною ланкою інтеграційних і глобалізаційних процесів загалом та європейської інтеграції зокрема. Ефективність співробітництва зумовлюється дієвістю організаційно-економічного механізму, глибиною усвідомлення суті, форм, принципів, причин і наслідків міжнародної взаємодії. Цим обумовлюється актуальність обраної тематики та необхідність глибокого дослідження вітчизняного і світового досвіду як у теорії міжнародної співпраці, так і в практиці управління прикордонним співробітництвом.
Вагомий внесок у розвиток теоретичних і прикладних основ прикордонного співробітництва зробили такі вітчизняні науковці, як: П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПРИКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок