Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адміністративно-правові засади провадження із звернень громадян в органах прокуратури

Адміністративно-правові засади провадження із звернень громадян в органах прокуратури

Назва:
Адміністративно-правові засади провадження із звернень громадян в органах прокуратури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
БЕРІДЗЕ МИХАЙЛО НОДАРОВИЧ
УДК: 342.9
Адміністративно-правові засади провадження із звернень громадян в
органах прокуратури
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті внутрішніх справ.
Науковий керівник : кандидат юридичних наук
ГУМЕНЮК Володимир Анатолійович,
Національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри адміністративного права та
адміністративної діяльності ОВС
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ТИЩЕНКО Микола Маркович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри
адміністративного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Ярмакі Христофор Петрович,
Одеський юридичний інститут Національного
університету внутрішніх справ, начальник
кафедри адміністративного права та
адміністративної діяльності ОВС
Провідна установа: Національна академія державної податкової служби України, кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності, Державна податкова адміністрація України (м. Ірпінь).
Захист відбудеться “ 22 ” жовтня 2005 року о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ ( 61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “19” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В. Каткова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Соціально-економічні перетворення, що відбулися в нашій країні за останні десять років, істотно актуалізували проблему зміцнення законності і правопорядку, забезпечення безпеки особи, суспільства і держави. Однак, як показує практика, цілі і принципи правової держави дотепер не стали реальністю. Більш того, наразі держава практично не може повною мірою здійснювати надійний захист життя, здоров'я та гідності особи, забезпечувати чітке виконання законодавства, вести ефективну боротьбу з різними порушеннями прав і свобод громадян. У зв’язку з цим важливим є формування зваженої і результативної правоохоронної політики держави, що справляла б серйозний вплив на широке коло суспільних відносин. Розв’язання цих та ряду інших завдань у сфері різноманітних і часто досить складних взаємовідносин громадян з державними органами нерозривно пов'язане з удосконаленням правового регулювання та практичного здійснення провадження зі звернень громадян.
Зі становленням незалежної України як демократичної, соціальної, правової держави стало можливим акцентування уваги влади на проблемах людини та забезпеченні її прав і свобод. Конституція України визначає людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю, гарантує її права і свободи.
Держава гарантує можливість кожній людині звертатися безпосередньо до владних інституцій, у тому числі й органів прокуратури, з індивідуальними або колективними зверненнями щодо відновлення порушеного права, критикою недоліків у їх роботі та захисту передбачених нормативно-правовими актами законних інтересів. У зв’язку з цим актуальним є дослідження теоретичних та практичних питань провадження зі звернень громадян як складової адміністративного процесу в цілому та особливостей його здійснення в органах прокуратури.
За радянських часів проблеми адміністративного процесу, включаючи провадження із пропозицій, заяв і скарг громадян, були предметом дослідження багатьох вчених-адміністративістів, зокрема: Лазарєва Б.М., Саліщевої Н.Г., Хаманьової Н.Ю., Галагана І.А., Луньова О.Є., Масленнікова М.Я., Попова В.І., Кононова П.І., Якуби О.М. та ін. Питання, пов’язані з цим адміністративним провадженням, частково були досліджені в працях Коренєва О.П., Веремєєнка І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Адміністративно-правові засади провадження із звернень громадян в органах прокуратури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок