Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ В ОБРАЗОТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ (на матеріалі аплікації)

ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ В ОБРАЗОТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ (на матеріалі аплікації)

Назва:
ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ В ОБРАЗОТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ (на матеріалі аплікації)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,09 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
УДІНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 372.3: 741.02
ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ В ОБРАЗОТВОРЧІЙ
ДІЯЛЬНОСТІ
(на матеріалі аплікації)
13.00.08 - дошкільна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Трусова Олена Леонідівна,
Севастопольський міський гуманітарний
університет, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна,
Київський міжнародний університет,
завідувач секції педагогічної майстерності;

кандидат педагогічних наук, доцент
Бєлкіна Елла Вікторівна,
Київський міський педагогічний
університет ім. Б.Д.Грінченка,
завідувач кафедри образотворчого мистецтва.
Захист відбудеться „27” травня 2008 року о „14.00” годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26. 454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 8-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту проблем виховання АПН України ( 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий „24” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний процес демократизації суспільства пов'язаний зі зміною позиції особистості в соціальній, виробничій та інших сферах. У зв'язку з цим змінюється освітня стратегія, яка спрямована на розширення можливостей становлення розвитку особистості, створення умов для її самореалізації. Нині особливої актуальності набуває проблема розвитку вихованця як індивідуальності, суб'єкта діяльності. Орієнтація на самостійність, вміння орієнтуватись у конкретних життевих обставинах є методологічною настановою сучасного виховання й навчання. У Законі України „Про освіту” підкреслюється, що вміння й прагнення самостійно думати, діяти, працювати –- якості, необхідні сучасній людині.
Дошкільний вік є етапом ґенезу базових якостей особистості, серед яких одне з провідних місць посідає самостійність. У Базовому компоненті дошкільної освіти як основному нормативному документі поняття „самостійність” кваліфікується як особистісне утворення, що визначає здатність дошкільника діяти незалежно від керівництва й допомоги дорослого, звертатись до неї у випадку об'єктивної необхідності, ефективно використовувати її в подальшій діяльності, виявляти ініціативу, приймати власні рішення, бути здатним до самоорганізації. З огляду на це зростає значущість дослідження проблеми самостійності у дітей дошкільного віку як основи їхньої активної життєвої позиції в майбутньому.
Проблема самостійності традиційно вивчалася у зв'язку з проблемою свободи, відповідальності й волі (Платон, Аристотель, І.Кант, С.Кьєркегор, Б.Ананьєв, К.Абульханова-Славська, Л.Виготський, О.Леонтьєв, С.Рубінштейн та ін).
Починаючи із середини минулого століття й до теперішнього часу, спостерігається підвищення інтересу педагогів і психологів до питань теорії і практики організації самостійності дітей: розкриття її сутнісних особливостей (М.Данилов, Б.Єсіпов, І.Лернер, М.Скаткін, Г.Щукіна та ін.); виявлення психологічних механізмів управління процесом навчання (П.Гальперін, Н.Менчинська й ін.); співвідношення її репродуктивної та творчої складових (В.Донцов, Т.Воронов, Н.Мєшков й ін.).
Самостійність є динамічною характеристикою особистості, яка постійно розвивається. Існуючі наукові дані свідчать про те, що до кінця старшого дошкільного віку в умовах оптимального виховання й навчання діти можуть досягти самостійності у різних видах діяльності: у грі (Л.Артемова, Н.Михайленко), у праці (Р.Буре, М.Крулехт, Д.Сергєєва), у пізнанні (О.Матюшкін, З.Михайлова, М.Поддьяков), у спілкуванні (О.Кравцова, В.Кузьменко), у продуктивних видах діяльності (Н.Ветлугіна, Г.Григор'єва, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ ДОШКІЛЬНИКІВ В ОБРАЗОТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ (на матеріалі аплікації)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок