Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОХІМІЯ ФТОРУ ПИТНИХ ВОД УКРАЇНИ

ГЕОХІМІЯ ФТОРУ ПИТНИХ ВОД УКРАЇНИ

Назва:
ГЕОХІМІЯ ФТОРУ ПИТНИХ ВОД УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ
Крюченко Наталія Олегівна
УДК 550.4:546.16: 556.31(477)
ГЕОХІМІЯ ФТОРУ ПИТНИХ ВОД УКРАЇНИ
Спеціальність 04.00.02 – геохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеню
кандидата геологічних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано у відділі пошукової та екологічної геохімії
Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України
Науковий керівник:
член-кореспондент НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор Жовинський Едуард Якович (Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України)
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук
Міцкевич Борис Федорович
(Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України)
доктор геолого-мінералогічних наук
Мітропольський Олексій Юрієвич
(Інститут геологічних наук НАН України)
Провідна організація:
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН і Мін ЧС України, Київ
Захист відбудеться “ 15 “ травня 2002 р. о 1000 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.203.01
при Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України
(03680, Київ – 142, пр. Палладіна, 34).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (03680, Київ – 142, пр. Палладіна, 34).
Автореферат розіслано “ 12 “ квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат геолого-мінералогічних наук Л.Л.Томурко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з актуальних проблем геохімії є геохімія окремих елементів в об'єктах навколишнього середовища та пов'язані з нею питання соціально-економічного та екологічного характеру. В цьому плані особливу увагу привертає геохімія фтору та, особливо, геохімія фтору в природних водах, що визначає у цілому ряду випадків можливість використання природних вод для промислового та питного водопостачання. Використання питних вод з некондиційним вмістом фтору може викликати ендемічні захворення – карієс (при низькому вмісті - менше 1,2 мг/л); флюороз, нервові захворювання, руйнування кісткової тканини, прискорене старіння організму та інші (при високому вмісті - більше 1,5 мг/л ). У зв'язку з цим, вивчення геохімії фтору в підземних (питних) водах, встановлення особливостей його міграції та концентрації – наукова проблема, вирішення якої може стати основою для розробки принципово нових геохімічних технологій по одержанню вод з кондиційним вмістом фтору та виявлення територій екологічного ризику за вмістом фтору у питних водах, визначенню головних геохімічних чинників, які впливають на розвиток ендемічних захворювань.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок досліджень узгоджений з проектами багаторічної програми Державного комітету з науки і техніки (ДКНТ) “Охорона та відновлення земельних ресурсів України” (1992-1998 р.р.): “Вивчення природного й техногенного аномального та фонового вмісту рухомих форм токсичних елементів у різних еколого-геохімічних ландшафтах України” (ДР № 0199U019213). Дисертація відображає зміст тематичних робіт, виконаних автором за проектами Держкомгеології та НАН України “Розробка тимчасових методичних положень з еколого-геохімічного картування території України” (1997-1999 р.р., ДР № 0197U0006729).
Мета та задачі дослідження. Мета роботи - встановити закономірності розподілу фтору та його сполук у природних водах, напрацювати наукові засади для створення прогнозних карт еколого-геохімічного ризику територій за вмістом фтору у природних водах. В рамках поставленої мети були вирішені такі основні задачі:
1) Виявлення закономірностей розподілу фтору у підземних водах водоносних комплексів, що використовуються для питного водопостачання в Львівській, Одеській та Полтавській областях; 2) Визначення основних геохімічних чинників формування питних вод з різним вмістом фтору; 3) Виявлення основних фізико-хімічних умов утворення різних сполук фтору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ГЕОХІМІЯ ФТОРУ ПИТНИХ ВОД УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок