Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БУТТЄВІСНЕ УКОРІНЕННЯ ЛЮДИНИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА

БУТТЄВІСНЕ УКОРІНЕННЯ ЛЮДИНИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА

Назва:
БУТТЄВІСНЕ УКОРІНЕННЯ ЛЮДИНИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ЦИМБАЛ Тетяна Володимирівна
УДК 111.32:316.
БУТТЄВІСНЕ УКОРІНЕННЯ ЛЮДИНИ
ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Криворізького державного педагогічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Хорольська Тавріда Ананіївна,
Криворізький державний педагогічний університет,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (м. Київ),
перший проректор
 
кандидат філософських наук, доцент
Караульна Наталія Вікторівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії гуманітарних наук
Провідна установа – кафедра філософії, Національний технічний університет України ,,Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “30” вересня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “30” серпня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С.Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема людського буття як практична та теоретична завжди була наявною у філософії і стояла перед кожним з нас, особливо у певні моменти життя, а саме: коли ми усвідомлюємо його проблематичним, визначаємося з сенсом власного життя та життєвою стратегією. Сьогодні, під впливом локальних ,,межових ситуацій” (К.Ясперс) та глобальних буттєвісних трансформацій, життєві процеси все більше набувають характеру нелінійності та непередбачуваності, зростає варіативність життєвих стратегій, плюралізується стилістика соціокультурного життя людини. Філософія ж своїм теоретизуванням про бажане, можливе та належне життя повинна допомогти людині обрати саму себе, організувати власний ціннісний соціокультурний простір, визначитися з ,,системою координат” людськості та людяності. Останнє і є підставою для визнання та визначення проблеми буттєвісного укорінення людини як актуальної, оскільки вона має об’єктивно-предметне світоглядне підгрунтя – ,,людина – світ”.
За свою багатовікову історію філософія накопичила безліч різних концепцій та підходів до проблеми буття людини. Однак, логіка філософської рефлексивної культури навколо соціально-антропологічної проблематики постійно виявляє певну несумісність полів її дослідження. Останнє, з одного боку, не сприяє досягненню порозуміння в поглядах на проблему буття людини, з іншого – робить все ще актуальною необхідність філософсько-антропологічного консенсусу як цілісного філософського осмислення фундаментальних вимірів та проблем людського буття, незважаючи на відомий філософсько-антропологічний поворот 20-30 років ХХ століття.
Однією з таких проблем, на нашу думку, є проблема буттєвісного укорінення сучасної людини. ,,Укорінення” як проблема і поняття було введене у соціально-філософський дискурс французькою мислителькою ХХ століття Сімоною Вейль (1909–1943). Концептуальне ж вивчення укорінення людини С.Вейль мало скоріше соціально-політичне, а не буттєвісно-онтологічне спрямування, спроба обгрунтування якого передбачається даним дослідженням.
Актуальність проблеми буттєвісного укорінення людини полягає також в тому, що вирішити питання теоретичного обгрунтування ,,вживання” людини у буття есенційно-антропоцентричною, екзистенційно-ірраціоналістичною та постмодерністською парадигмами неможливо, оскільки ними недостатньо актуалізуються аспекти зв’язку і самоцінності двох природ людини: ,,зовнішньої” та ,,внутрішньої” (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БУТТЄВІСНЕ УКОРІНЕННЯ ЛЮДИНИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКА ПРОБЛЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок