Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ СЕПАРАЦІЇ НАСІННЯ РІПАКа І СУРІПИЦІ НА ВІБРАЦІЙНІЙ МАШИНІ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ СЕПАРАЦІЇ НАСІННЯ РІПАКа І СУРІПИЦІ НА ВІБРАЦІЙНІЙ МАШИНІ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ СЕПАРАЦІЇ НАСІННЯ РІПАКа І СУРІПИЦІ НА ВІБРАЦІЙНІЙ МАШИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Лукяненко Володимир Михайлович
УДК 631. 362
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ СЕПАРАЦІЇ
НАСІННЯ РІПАКа І СУРІПИЦІ НА ВІБРАЦІЙНІЙ
МАШИНІ
05.05.11 - машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті сільського господарства
Науковий керівник Заслужений діяч науки України, академік УААН, доктор технічних наук, професор
Заїка Петро Митрофанович,
Харківський державний технічний
університет сільського господарства,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Тарасенко Володимир Віталійович
Таврійська державна агротехнічна академія,
професор кафедри
“Сільськогосподарські машини”
кандидат технічних наук, доцент
Завгородній Олексій Іванович
Харківський державний технічний
університет сільського господарства,
доцент кафедри “Вища математика”
Провідна установа Кіровоградський державний технічний
університет Міністерства освіти і науки
України (м. Кіровоград)
Захист відбудеться “ 19 “ червня 2001 р. о “ 14.00 “ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.832.01 Харківського державного технічного університету сільського господарства за адресою: 61002, м. Харків - 2, вул. Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці університету.
Автореферат розісланий “ 14 “ травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скобло Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При постійному зниженні споживання жирів тваринного походження, виробництво рослинної олії у світі постійно зростає. її частка у загальному обсязі споживання населенням жирів по данним ФАО складає більше 77%.
Обгрунтовані розрахунки фахівців показують, що збільшення виробництва рослинної олії в Україні стримується граничним насиченням сівооборотної ріллі соняшником - основним джерелом одержання рослинної олії в нашій країні.
Нарощування виробництва рослинної олії і кормового білка планується за рахунок широкого вирощування ріпака і суріпиці - порівняно нових олійних і кормових культур для більшості регіонів нашої країни.
Необхідною умовою одержання високих і стабільних врожаїв ріпака і суріпиці є використання для посіву високоякісного насіння.
Очищають та сортують насіння ріпака і суріпиці в даний час на насіннєочисних машинах з повітряно-решітно-трієрними робочими органами, а також на спеціальних насіннєочисних машинах. Основна частина домішок і бур'янів виділяється при попередньому очищенні. Виділити ж з насіння ріпака та суріпиці такі бур'яни, як підмаренник чіпкий і круглець волотковий, які важко відділяються, без значних втрат насіння культури не представляється можливим. Особливі труднощі складає очищення насіння від склероціїв, які є джерелом поразки посівів ріпака білою гниллю, що викликає зниження врожайності 20-25% рослин. Тому, пошук нових робочих органів насіннєочисних машин для очищення та сортування насіння ріпака, суріпиці від бур'янів і домішок, які важко відділяються, а також дослідження технологічного процесу їхнього очищення має важливе значення для народного господарства.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до плану НДР ХДТУСГ “Розробити технологію та засоби сепарації важкороздільних насіннєвих сумішей, обгрунтувати параметри процесу і робочих органів посівних машин, що забезпечують підвищення їх продуктивності більш ніж у два рази, а також продуктивності праці на 20-30%” (шифр теми: ГР № 01.86.0032093), згідно Всесоюзної програми по ріпаку О.СХ.65, республіканської науково-технічної програми “Ріпак”.
Мета і задачі досліджень. метою даної роботи є підвищення ефективності очищення та сортування насіння ріпака і суріпиці шляхом обгрунтування параметрів технологічного процесу сепарації на вібраційній насіннєочисній машині.
Об’єкт дослідження – процес очищення та сортування насіння ріпака і суріпиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ СЕПАРАЦІЇ НАСІННЯ РІПАКа І СУРІПИЦІ НА ВІБРАЦІЙНІЙ МАШИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок