Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру

Назва:
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
П р у д и в у с Олег Васильович
УДК 349.22:331.106.4
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру
Спеціальність: 12.00.05 — трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін Інституту економіки і права Харківського державного педагогічного університету ім. Г.C. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Процевський Олександр Іванович,
Інститут економіки і права Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Пилипенко Пилип Данилович,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка, завідувач кафедри трудового,
аграрного та екологічного права
кандидат юридичних наук, доцент
Жернаков Володимир Володимирович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, завідувач кафедри трудового права
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет
ім. Володимира Даля, кафедра правознавства,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться “ 03 ” жовтня 2003 р. о “14.00” годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 02 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі суттєві зміни, що відбуваються в економіці, зумовлюють необхідність удосконалення трудових і виробничих відносин. Вихід України на нові рубежі соціально-економічного прогресу створив об’єктивні передумови для розширення трудових прав працівників і подальшого вдосконалення правового механізму їх охорони. Однією з найважливіших теоретичних задач науки трудового права є розробка гарантії захисту трудових прав працівників, особливо при розірванні трудового договору за ініціативою роботодавця.
Визначення підстав розірвання трудового договору потрібно не само по собі, а для більш повного перетворення в життя прав, свобод та обов’язків суб’єктів трудового правовідношення. Звідси, система підстав розірвання трудового договору повинна якомога повніше відповідати певним формам реалізації прав і свобод та здійсненню обов’язків.
Таким чином, наукове дослідження особливостей правового регулювання порядку та умов розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру набуває особливого значення завдяки декільком причинам:
1. Перехід до ринкової економіки, становлення та розвиток різних форм власності на засоби виробництва, підприємництва, що призвело до виникнення як нових суб’єктів трудового права, так і зміни їх правового стану та змісту правовідносин, що виникають між ними під час реалізації громадянами конституційного права на працю.
2. Зростання безробіття, зумовленого ліквідацією підприємств, скороченням чисельності або штату працюючих, актуалізацією питань захисту прав працівників під час вивільнення тощо.
3. Потреба в конкретизації, насамперед на законодавчому рівні, відповідних понять, що стосуються безпосередньо процедури звільнення працівників з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру. Чітка визначеність категорійного (понятійного) апарату на законодавчому рівні є необхідною передумовою реального забезпечення прав та законних інтересів найманих працівників, вдосконалення законодавства про працю в цілому і має вагоме значення на сучасному етапі розвитку науки трудового права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за підставами організаційно-правового характеру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок