Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ ГІПОКСІЇ ПРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ, ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ ТА ЇХ АНАЛІЗ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ ГІПОКСІЇ ПРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ, ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ ТА ЇХ АНАЛІЗ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ ГІПОКСІЇ ПРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ, ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ ТА ЇХ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
 
СЕМЧИК Тетяна Анатоліївна
УДК 519.8.612.007
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ
ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ ГІПОКСІЇ ПРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ, ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ ТА ЇХ АНАЛІЗ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Онопчук Юрій Миколайович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Марценюк Василь Петрович,
Тернопільська державна медична
академія імені І.Я. Горбачевського
Міністерства охорони здоров’я України,
перший проректор,
кандидат фізико-математичних наук
Вєщунова Наталія Анатоліївна,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, старший науковий співробітник.
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, факультет кібернетики, м. Київ.
Захист відбудеться “25” травня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “21” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гіпоксія (киснева недостатність) різного ступеня прояву та тривалості може розвиватися в результаті різкого підвищення потреби організму в енергії у зв’язку зі значними навантаженнями (наприклад, під час різкого підвищення фізичних чи розумових навантажень). Але у більшості випадків гіпоксичні стани організму є результатом патологічних процесів та хвороб, що призводять до недостатнього рівня транспорту кисню, субстратів обміну речовин та використання їх тканинами. Тому вивчення цього феномену однаково важливе і цікаве як в області нормальної фізіології так і в сфері патофізіології.
Математичне моделювання являє собою ефективний інструмент для вивчення та дослідження процесів, що відбуваються в організмі. Математичні моделі дозволяють імітувати складну інтегративну систему, якою є організм людини, а також відтворювати та прогнозувати поведінку цієї системи у відповідь на той чи інший збудник. На сьогоднішній день методично та змістовно розроблені математичні моделі багатьох окремих підсистем, а також комплекси математичних моделей, що охоплюють різні підсистеми організму людини. Створенню та дослідженню математичних моделей у фізіології та медицині присвячені роботи М. Амосова, Л. Бєлих, Н. Грея, Ф. Гродінза, С._Зуєва, В. Ліщука, Г. Марчука, В. Новосельцева, А. Колчинської, А. Місюри, Ю. Онопчука, І. Погожева, В. Шумакова та багатьох інших вітчизняних та зарубіжних учених.
Наприкінці минулого століття спільними зусиллями учених Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця та Інституту кібернетики НАН України були створені математичні моделі системи дихання і кровообігу як ефективного засобу для вирішення теоретичних та прикладних задач фізіології та медицини. Результатом цих досліджень стало представлення процесу дихання та кровообігу як керованої (самоорганізованої) динамічної системи, в якій виконавчі органи керування – дихальні м’язи, серцевий м’яз та гладенькі м’язи судин спрямовують свої зусилля на досягнення напруженнями кисню та вуглекислоти в тканинах та крові рівноважного стану при заданому рівні збурюючи факторів, що діють на організм. Ці моделі успішно викорис-товувались для дослідження процесу гіпоксії у здоровому, нормофізіоло-гічному організмі (А. Колчинська, Ю. Онопчук, Д. Марченко, К._Полінкевич та ін.). Проте цілий ряд надзвичайно важливих задач теоретичної медицини вимагають модифікації математичних моделей системи дихання та кровообігу організму для дослідження процесів за умов зародження та розвитку патологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ ГІПОКСІЇ ПРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ, ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ ТА ЇХ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок