Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ткаченко Олександр Васильович
УДК 339.5
МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Пономаренко Володимир Степанович,
Харківський національний економічний університет,
зав. кафедрою інформаційних систем
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут",
зав. кафедрою організації виробництва й управління персоналом
кандидат економічних наук, доцент
Коюда Павло Миколайович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
зав. кафедрою економіки і менеджменту
Провідна установа – Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра маркетингу,
Міністерство освіти і науки України (м. Харків)
Захист відбудеться “24” березня 2005 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 9-а
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий “19” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Істотні зміни, що відбуваються в глобальному середовищі, вимагають від національних підприємств перегляду й переосмислення існуючих норм поведінки у сфері зовнішньоекономічної діяльності, прийняття рішень з актуалізації новітніх концепцій менеджменту або переходу до зовсім нових. Насамперед, це орієнтація на довгострокове перебування на міжнародних ринках, яка вимагає стратегічного підходу до маркетингової діяльності.
Питанням формування маркетингової стратегії присвячені дослідження М. Портера, В.Г. Герасимчука, І.В. Семеняк, П.Г. Перерви, Б.А. Анікіна, Р.А. Фатхуддінова, В.І. Коршунова, Є.В. Попова, А. Томпсона, А. Стрікленда, М.В. Афанасьєва. Загально філософські та прикладні проблеми управління міжнародною маркетинговою діяльністю знайшли своє відображення в працях В.І. Черенкова, Д. Дея, Ж.Ж. Ламбена, Т.М. Циганкової, Є.М. Азаряна, Г.Л. Багієвої, Н.К. Моїсеєва, В.В. Полякова. Однак, більшість розробок стосується рішення макроекономічних проблем міжнародної торгівлі та вивчення кон’юнктури зовнішніх ринків. Разом з тим аспекти входження українського товаровиробника у сферу зовнішньоекономічної діяльності є відносно новими для вітчизняної економічної науки, залишаються недостатньо розробленими й вимагають додаткового вивчення цілого комплексу питань, пов’язаних з використанням маркетингових інструментів у рамках комплексної системи управління розвитком підприємства.
Актуальність теми дослідження пояснюється об’єктивною необхідністю підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника на світових ринках, визначення базових маркетингових стратегій національних експортерів, розробки маркетингового інструментарію, спрямованого на формування нової ринкової поведінки підприємства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, орієнтованого на нейтралізацію погроз й стабільне економічне зростання.
Деякі з цих проблем в різній мірі враховуються в процесі управління підприємством. Однак комплексний, інтегрований підхід до втілення стратегічного міжнародного маркетингу в зовнішньоекономічну діяльність підприємства, не тільки як важливого структурного елемента, але як системи, що визначає особливості його менеджменту й напрямки розвитку, дотепер не одержав необхідного теоретичного і практичного обґрунтування. Це й обумовило вибір теми, основну мету і зміст задач дисертації, актуальність й необхідність проведення досліджень у даному напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок