Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИ МІКРОЛІНЗУВАННЯ І БУДОВА ГРАВІТАЦІЙНО-ЛІНЗОВИх СИСТЕМ

ЕФЕКТИ МІКРОЛІНЗУВАННЯ І БУДОВА ГРАВІТАЦІЙНО-ЛІНЗОВИх СИСТЕМ

Назва:
ЕФЕКТИ МІКРОЛІНЗУВАННЯ І БУДОВА ГРАВІТАЦІЙНО-ЛІНЗОВИх СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
ФЕДОРОВА Олена Валентинівна
УДК 524.7+524.8+530.12+531.51
ЕФЕКТИ МІКРОЛІНЗУВАННЯ
І БУДОВА ГРАВІТАЦІЙНО-ЛІНЗОВИх СИСТЕМ
01.03.02 - Астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДЛ “Астрономічна обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий
співробітник, Жданов Валерій Іванович, завідувач відділу астрофізики НДЛ “Астрономічна обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАНУ,
професор Фомін Петро Іванович, завідувач відділу астрофізики і фізики елементарних частин Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, м. Київ;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Новосядлий Богдан Степанович, провідний науковий співробітник, директор Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів.
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться 25 березня 2005 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою:
ГАО НАНУ, 03860 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою:
ГАО НАНУ, 03860 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розіслано 18 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження ефектів гравітаційного лінзування (ГЛ) – порівняно молода галузь астрономічної науки, що бурхливо розвивається з 70-х років минулого сторіччя. Свою назву ефект ГЛ отримав в зв’язку з його подібністю до результату дії звичайної оптичної лінзи. Теорія та спостереження гравітаційно - лінзових систем (ГЛС) складають частину гравітаційно-лінзової оптики, яка вивчає вплив гравітаційного поля на електромагнітне випромінювання. Ця галузь привертає велику увагу, оскільки ефекти ГЛ є джерелом унікальної астрофізичної інформації, зокрема, про будову позагалактичних джерел випромінювання, таких як квазари та гама-спалахи, для яких роль “телескопів” відіграють більш близькі до нас галактики. ГЛ дозволяє вивчати розподіл темної матерії у Всесвіті, знаходити планети в інших зоряних системах, оцінювати маси галактик, зір, зоряних скупчень тощо.
Найбільш важливими випадками ГЛ є гравітаційне макролінзування та гравітаційне мікролінзування (ГМ), що відрізняються за величинами характерних мас лінзуючих об’єктів та часовими масштабами. В позагалактичних системах макролінзування породжує декілька майже статичних зображень об’єктів, тоді як мікролінзування спричинює динамічні зміни яскравості зображень із часовими масштабами від тижнів до місяців. В першому випадку основну роль відіграють загальні поля галактик, у другому – поля окремих зоряних мас, що знаходяться у цих галактиках. В дисертації основну увагу приділено ефектам ГМ. Порівнюючи зміни яскравості різних зображень в позагалактичних ГЛС, можна відділити ефекти ГМ від власних коливань блиску квазара. Це дозволяє отримувати інформацію як про будову джерела випромінювання, так і про властивості гравітаційного поля, що деформує зображення цього джерела внаслідок ефектів загальної теорії відносності (ЗТВ).
В цьому напрямку проводилися численні теоретичні та експериментальні дослідження. Але тут виникає багато нових питань, пов’язаних з вдосконаленням методів опрацювання даних та алгоритмічної бази, дослідженням нових ефектів, які можна було б використати для отримання параметрів ГЛС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИ МІКРОЛІНЗУВАННЯ І БУДОВА ГРАВІТАЦІЙНО-ЛІНЗОВИх СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок