Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНА ТОПОГРАФІЯ МІСТА ВОЛОДИМИРА Х–XVIII ст.

ІСТОРИЧНА ТОПОГРАФІЯ МІСТА ВОЛОДИМИРА Х–XVIII ст.

Назва:
ІСТОРИЧНА ТОПОГРАФІЯ МІСТА ВОЛОДИМИРА Х–XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Петрович Валентина Василівна
УДК 93/99 (093.2): 528.425
ІСТОРИЧНА ТОПОГРАФІЯ
МІСТА ВОЛОДИМИРА Х–XVIII ст.
Спеціальність 07.00.06 – історіографія,
джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі археології та джерелознавства Волинського державного університету ім. Лесі Українки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кучинко Михайло Михайлович,
Волинський державний університет
ім. Лесі Українки, завідувач кафедри
археології та джерелознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Макарчук Степан Арсентійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри етнології
 
кандидат історичних наук
Жук Оксана Миколаївна,
Луцький державний технічний університет,
доцент кафедри українознавства
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України, відділ пам’яток княжої та козацької доби, м.Київ.
Захист відбудеться 21 жовтня 2003 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35. 051.12 у Львівському національному університету імені Івана Франка (79000 м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівсь-кого національного університету імені Івана Франка (7005 м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 18 вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Cухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Одним з важливих завдань вітчизняної історичної науки є вивчення українських міст, які були торгово-ремісничими, політико-адміністратив-ними та культурними осередками. З уваги на значення їм присвячено фундаментальні праці багатьох вітчизняних і зарубіжних дослідників (М.Тихомиров, П.Толочко, М.Котляр, А.Куза. О.Компан, П.Сас, І.Крип’я-кевич, М.Ковальський, М.Кучинко). Попри сказане, всебічне дослідження міст і надалі залишається однією з найактуальніших проблем як середньовічної, так і нової історії. Безперечно, це стосується і волинських міст. Тут виникає багато питань пов’язаних з їх історико-культурним розвитком, в тому числі з’ясуванням проблем соціотопографії.
Актуальність теми випливає із завдань комплексного досліджен-
ня міст Волинської землі і, зокрема, одного з її найдавніших і най--біль-
ших – Володимира. Зростання міста, його планіграфія і забудова, місце-знаходження життєво важливих об’єктів нерозривно пов’язані з харак-тером соціально-економічного та культурного розвитку, чим і обу-мовлюється актуальність вивчення цих питань. Підтвердженням цього є дослідження таких міст України, як Київ (М.Берлинський, П.Толочко), Кам’янець-Подільський (М.Петров), Переяслав-Руський (О.Колибенко), Львів (М.Долинська), Луцьк (О.Жук).
Звідси зрозумілою є і доцільність всебічного аналізу історичної топографії Володимира середньовічного та нового часу. Актуальним залишається і висвітлення економіки, побуту та культури населення міста Х –XVIII ст. в плані соціальної топографії міста. Не менш важливим є з’ясування наступності в розвитку історико-культурних об’єктів цивіль-ного і культового призначення. Не вирішеною є і проблема докладнішої локалізації літописних володимирських храмів княжої доби: церкви св. Юрія (Георгія Побідоносця), церкви св. Дмитрія Солунського та церкви–усипальниці Іоакима і Анни.
Загалом попри певні здобутки історіографії у вивченні княжої доби, стан дослідження історичної топографії Володимира залишається незадовільним. Досі немає спеціальної праці, в якій би на сучасному науковому рівні розв’язувалася ця проблема. Важливим є також з’я-сування невирішених питань, зокрема охорони пам’яток та збереження топографічних особливостей міста для сучасного його розвитку як історико-культурного заповідника та центру туризму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІСТОРИЧНА ТОПОГРАФІЯ МІСТА ВОЛОДИМИРА Х–XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок