Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ФОРМ СПОСОБУ ТА ЧАСУ АНГЛІЙСЬКОГО ДІЄСЛОВА

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ФОРМ СПОСОБУ ТА ЧАСУ АНГЛІЙСЬКОГО ДІЄСЛОВА

Назва:
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ФОРМ СПОСОБУ ТА ЧАСУ АНГЛІЙСЬКОГО ДІЄСЛОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
РЯБИХ Микола Володимирович
УДК 378.147:81'366.58.111
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ
СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
ФОРМ СПОСОБУ ТА ЧАСУ АНГЛІЙСЬКОГО ДІЄСЛОВА
Спеціальність 13.00.02 - теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та англійської мови Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
ЧЕРНОВАТИЙ Леонід Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри
перекладу та англійської мови
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ТАРНОПОЛЬСЬКИЙ Олег Борисович,
Дніпропетровський університет економіки та
права, завідувач кафедри прикладної
лінгвістики та методики навчання іноземних мов
кандидат педагогічних наук, доцент
БОБИР Світлана Леонідівна,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім. Т.Г.Шевченка, завідувач
кафедри англійської філології
Провідна установа Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія навчання іноземних мов, м. Київ
Захист відбудеться "24" лютого 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті за адресою: 252650, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету за адресою: 252650, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий "22" січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена одній з проблем теорії педагогічної граматики - реалізації педагогічної граматики в навчальному процесі на основі врахування певних факторів психологічної граматики. В дисертації розглядаються шляхи підвищення ефективності формування іншомовних граматичних навичок вживання форм способу та часу англійського дієслова з урахуванням індивідуальних характеристик студентів.
Проблеми педагогічної граматики розглядалися в роботах багатьох авторів (.Л.Бім, Г.В.Рогова, Г.Хельбиг, Л.М.Черноватий, J.Allen, K.Bauch, H.Besse, W.Borner, R.Dirven, S.Greenbaum, H.Widdowson). У рамках теорії педагогічної граматики, що на цей час створюється, постулюється положення про те, що для успішної реалізації педагогічної граматики (тобто перероблених і пристосованих для навчання іноземної мови лінгвістичних правил) у навчальному процесі необхідно враховувати низку чинників лінгвістичного, методичного, психолінгвістичного і психологічного характеру. Серед останніх називаються індивідуально-психологічні, зокрема афективні, характеристики студентів. Термін “афективні фактори” вживається в західній літературі і означає індивідуально-психологічні характеристики тих, хто навчаються, і мотивацію (K.Chastain, H.Dulay, S.Krashen).
Роль афективних факторів у засвоєнні іноземної мови вивчалася досить давно. Зокрема, досліджувалися вплив мотивації, ставлення до викладача та інших студентів, екстра- та інтроверсія, тривожність, емпатія, агресивність (В.Г.Асєєв, М.І.Дубровін, М.А.Кудашова, А.К.Маркова, Е.А.Ємельянова, Т.А.Матис, А.Б.Орлов, Х.Хекгаузен, І.А.Шумилін, Г.І.Щукіна, П.Я.Якобсон, H.Brown, R.Gardner, W.Lambert, N.Endler, R.Chihara, J.Oller, G.Hermann, E.Horowitz, M.MacNamara, I.Sarason, B.Spolsky, L.Taylor, D.Young). Одержані результати є досить суперечливими, особливо щодо ситуацій, коли мова вивчається поза межами мовного довкілля. Тому ця проблема вимагає додаткового дослідження для визначення джерел негативного впливу з боку згаданих вище факторів та шляхів їх нейтралізації в процесі навчання іноземної мови.
Актуальність реферованої роботи полягає в тому, що її завданням є визначення способів нейтралізації негативних афективних факторів у процесі формування у студентів іншомовних граматичних навичок. Проблема формування іншомовних навичок привертала найбільшу увагу в історії методики (.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ФОРМ СПОСОБУ ТА ЧАСУ АНГЛІЙСЬКОГО ДІЄСЛОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок