Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЮВЕНІЛЬНИЙ РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ ДІТЕЙ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЮВЕНІЛЬНИЙ РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ ДІТЕЙ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЮВЕНІЛЬНИЙ РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЛЮДВІК Тетяна Анатоліївна
УДК 616.72-002.77-053.2-08:615.246.2
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЮВЕНІЛЬНИЙ РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ ДІТЕЙ
14.01.10 – “Педіатрія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства і гінекології АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор,
академік НАН та АМН України, АМН СРСР та Росії
Лук’янова Олена Михайлівна,
директор Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України,
керівник відділення профілактики та терапії дитячих захворювань
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Майданник Віталій Григорович,
Національний державний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії № 4;
доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Лисяний Микола Іванович,
Інститут нейрохірургії АМН України,
завідувач відділу нейроімунології
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії № 3, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 08 ” лютого 2000 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства і гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 05 ” січня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) - одне з найбільш поширених захворювань з числа ревматичних хвороб дітей. Частота його в різних регіонах світу та в нашій державі останніми десятиліттями продовжує зростати, надаючи цій проблемі важливого медико-соціального значення (Насонова В.А., 1989; Сигидин Я.А., Гусева Н.Г., 1994; Майданник В.Г., 1999).
На сьогодні значного успіху досягнуто у вивченні основних ланок патогенезу ЮРА, обгрунтована базисна медикаментозна терапія, яка, понад усе, спрямована на зниження активності запального процесу шляхом пригнічення проліферації імунокомпетентних клітин і ефекторної фази запалення завдяки використанню протизапальних та імуносупресивних препаратів (Насонова В.А., Сигидин Я.А., 1989; Ройт, 1991; Дмитрова Н.А., 1996; Lafforgue P., 1993). За умови своєчасного застосування цих лікарських засобів вдається досягти певного позитивного терапевтичного ефекту, але для його утримання та попередження подальшого прогресування хвороби медикаментозна терапія рекомендується протягом багатьох місяців і навіть років, хоча і це не завжди дає можливість отримати стійку клінічну ремісію.
Тривалий прийом базисних препаратів досить часто супроводжується розвитком побічних ефектів, ускладнень з боку різних органів і систем, посиленням остеопорозу, зростанням ендогенної інтоксикації, яка є одним з найперших симптомів ЮРА (Вікторов О.П., Голопиха Л.І., Рибак О.Г., 1997; Логинов С.В., Боброва Е.А., Дзяк Г.В., 1997; Дзяк Г.В., Логинов С.В., 1997; Свинцицкий А.С., Хомченкова Н.И., Пузанова О.Г., 1998).
Останніми роками за кордоном зроблено спробу наблизитися до патогенетичної терапії за допомогою застосування анти-СD4 моноклональних антитіл, інтерферону та інших біологічних препаратів (Moreland L.W., 1996; Moreland L.W., Neck L.W., Roopman W.J. et al., 1996). Але складні взаємовідносини різних субпопуляцій активованих імунокомпетентних клітин, анти- та прозапальних медіаторів і біологічно-активних речовин при аутоімунній агресії в організмі не виключають посилення, внаслідок застосування цих препаратів, інтоксикаційного синдрому та розвитку тяжких ускладнень, навіть до різкого загострення хвороби (Strand V., 1996).
Тому лишається актуальним питання про пошук нових шляхів зменшення негативного впливу ліків на організм хворої дитини та підвищення ефективності адекватної комбінованої фармакотерапії ЮРА.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЮВЕНІЛЬНИЙ РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок