Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИВНА КУЛЬТУРА ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ЗАХІДНОЇ ПЕРЕДГІРСЬКО-ПРИМОРСЬКОЇ ПІДЗОНИ КРИМУ

ІНТЕНСИВНА КУЛЬТУРА ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ЗАХІДНОЇ ПЕРЕДГІРСЬКО-ПРИМОРСЬКОЇ ПІДЗОНИ КРИМУ

Назва:
ІНТЕНСИВНА КУЛЬТУРА ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ЗАХІДНОЇ ПЕРЕДГІРСЬКО-ПРИМОРСЬКОЇ ПІДЗОНИ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
СІЛАКОВ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 6344.8.047:631.151.2(477.75)
ІНТЕНСИВНА КУЛЬТУРА ВИНОГРАДУ В УМОВАХ
ЗАХІДНОЇ ПЕРЕДГІРСЬКО-ПРИМОРСЬКОЇ ПІДЗОНИ КРИМУ
06.01.08 - Виноградарство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта-2001
Дисертацією є рукопис. Робота виконана протягом 1975-2001 р. в Агро-фірмі "Золота балка", Інституті винограду і вина "Магарач", УААН.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, чл.-кор. УААН – Авідзба Анатолій Мканович, директор інституту винограду і вина "Магарач", УААН.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор –Дикань Олександр Павлович, Кримський державний агроуніверситет, завідувач кафедри виноградарства; кандидат сільськогосподарських наук – Борисенко Михайло Миколаєвич, заступник генерального директора ВО "Кримсовхозвинпром".
Провідна установа: Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова, відділ агротехніки, УААН, Одеса.
Захист відбудеться 8 лютого 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту винограду і вина "Магарач" за адресою: 98600, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
Автореферат розісланий 4 січня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник Якушина Н.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Агрофірма "Золота балка" - одна із кращих виноградарських підприємств України, проте, структура і способи ведення його виноградних насаджень потребують оновлення, інтенсифікації і перебудови в напрямі підвищення ефективності використання природних і агроекономічних ресурсів.
Вченими-виноградарями встановлено, що система раціонального розташування і інтенсивного вирощування промислових виноградників повинна включати: 1) адаптовану до ампелоекологічних ресурсів сортову структуру; 2) високоінтенсивні прийоми закладення і вирощування насаджень, що забезпечують: а) екологічну безпеку виробництва винограду, б) підвищення стійкості рослин до несприятливих факторів середовища, в) підвищення їх господарсько цінної продуктивності, г) підвищення якості кінцевої продукції, д) зниження енергоємності технологій, що застосовуються; 3) оцінку можливих перспектив розвитку галузі.
У той же час в науковій літературі відсутні рекомендації щодо раціональної побудови і використання інтенсивних і одночасно, економічних технологій виноградарства в умовах характерної для території Агрофірми недостатньої природної вологозабезпеченості. Відсутні також рекомендації щодо реалізації технологій закладення і вирощування насаджень в умовах скорочення паливно-енергетичних ресурсів і припинення державної підтримки підприємств. Для АФ "Золота балка", як і для інших виноградарських господарств західної передгірсько-приморської підзони Криму, ці питання не вирішені і тому вибраний напрям досліджень безсумнівно актуальний.
Зв'язок наукових досліджень теми дисертації з науковими програмами, тематичними планами НДР. Дослідження з проблематики дисертації виконувалися відповідно до тематичних планів НДР ІВіВ "Магарач" на 1975-2000 рр.; номер держреєстрації: 0101U001657 і 0101U001659. Частина досліджень проводилася відповідно до контрактів №243 від 25.12.2000 р. і №178 від 31.05.2001 р. між АФ "Золота балка" і ІВіВ "Магарач", а також №1 від 18.12.1995 р. і №167 від 06.04.2001 р. між Агрофірмою і Національним науковим центром "Нікітський ботанічний сад".
Мета досліджень. Розробити і впровадити прийоми і засобу реалізації сучасних інтенсивних технологій закладення і вирощування виноградних насаджень, що гарантує в умовах їх недостатньої природної вологозабезпеченості стабільно високу врожайність при одночасному зниженні енергоємності виробництва одиниці продукції.
Задачі досліджень: а) оцінка наявності ампелоекологічних ресурсів території агрофірми з метою знаходження раціональних параметрів стану природного середовища і технології закладення і обробітку насаджень, що забезпечують стабільне отримання високоякісної виноградно-виноробної продукції; б) визначення основних напрямів зниження енергоємності прийомів закладення і вирощування виноградників; в) розробка і впровадження нових інтенсивних прийомів закладення і ведення насаджень, які підвищують ефективність використання сонячної радіації, земельних ресурсів і грунтової вологи, що знижує енергоємність кінцевої виноградної продукції; г) розробка і впровадження нової ресурсозаощаджуючої грунтообробної машини; д) розробка екологічно безпечного біологічного методу регулювання чисельності шкідливих кліщів; е) визначення можливих параметрів подальшого розвитку виноградарства АФ "Золота балка" на основі математичної моделі прогнозу клімату її території в перспективу до 2015 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНТЕНСИВНА КУЛЬТУРА ВИНОГРАДУ В УМОВАХ ЗАХІДНОЇ ПЕРЕДГІРСЬКО-ПРИМОРСЬКОЇ ПІДЗОНИ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок