Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ТА ГІСТЕРЕЗИСНІ РЕЖИМИ ТЕПЛОМАСООБМІНУ І КІНЕТИКИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ ТВЕРДИХ ТІЛ З ГАЗАМИ

ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ТА ГІСТЕРЕЗИСНІ РЕЖИМИ ТЕПЛОМАСООБМІНУ І КІНЕТИКИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ ТВЕРДИХ ТІЛ З ГАЗАМИ

Назва:
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ТА ГІСТЕРЕЗИСНІ РЕЖИМИ ТЕПЛОМАСООБМІНУ І КІНЕТИКИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ ТВЕРДИХ ТІЛ З ГАЗАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,22 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки україни
Одеський Національний університет
ім. і. і. Мечникова
Пруднікова юлія володимирівна
УДК 536.46
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ТА ГІСТЕРЕЗИСНІ РЕЖИМИ
ТЕПЛОМАСООБМІНУ І КІНЕТИКИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ
ТВЕРДИХ ТІЛ З ГАЗАМИ
01.04.14 – теплофізика і молекулярна фізика
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теплофізики Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
Калінчак Валерій Володимирович,
завідувач кафедрою теплофізики Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Флорко Олександр Володимирович,
кафедра загальної фізики Одеського національного
університету ім.І.І.Мечникова.
доктор фізико-математичних наук, професор
Контуш Сергій Михайлович, завідувач кафедрою фізики Одеської державної академії холоду.
Провідна установа: Національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 1 ” червня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.01 в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою:
65026, м. Одеса, вул. Пастера, 27, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова (м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розіслано “ 28 ” квітня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Кандидат фізико-математичних наук,
доцент Федчук О. П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для розв’язку задачі високотемпературного тепломасообміну (ТМО) і кінетики гетерогенних і гетерогенно-каталітичних хімічних реакцій на поверхні твердих тіл необхідно використовувати комплексний підхід, який полягає в розгляданні стійких і критичних режимів, які визначаються геометричними розмірами тіла й відносною швидкістю руху газу. Це дозволяє вивчити роль різних механізмів у цих процесах, а також допомогає вирішувати коло екологічних проблем, пов’язаних із застосуванням в якості палива низькосортного вугілля в дисперсному вигляді, проводити дослідження по його більш ефективному спалюванню, зменшенню вживання й викидів шкідливих речовин в атмосферу. Для кількісного визначення шкідливих домішок у продуктах горіння, атмосфері рудників та інших газових сумішах використовуються термохімічні газоаналізатори. Поширеним методом розв’язку проблеми забруднення атмосфери є також розробка ефективних очисних приладів, які використовують високоактивні каталітичні контактні маси на основі благородних металів, для схоплення й переробки викидних газів промисловості.
Аналіз літературних джерел, присвячених дослідженню високотемпературних (горіння) і гістерезисних (горіння, окислення) режимів ТМО твердих тіл з газами показує, що роль конвекції (природної та вимушеної, стефанівської течії), випромінювання, термодифузії у процесах здійснення стійких і критичних режимів вивчена недостатньо. Часто розглядаєтся лише верхній термічний режим без врахування кінетики хімічних перетворень на поверхні твердого тіла.
У спеціальній літературі залишається майже не вивченим питання впливу термокінетичних параметрів (енергії активації, передекспоненційного множника константи швидкості хімічних реакцій, теплових ефектів) на характеристики стійких та критичних режимів ТМО твердих тіл з газами. Найбільшу практичну цінність має рішення цієї задачі при умовах, що реалізуються в енергетичних установках та при використанні термокінетичних газоаналізаторів.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертаційна робота вико-нувалася у межах науково-дослідницької роботи кафедри теплофізики, згідно з темами № 761 і № 762, та у межах міжнародної Соросівської програми ISSEP (номер контракту K6V100). Одержані результати увійшли до звіту по темам № 761, 762 (№ держреєстрації 0197U017691) за 1997/99 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНІ ТА ГІСТЕРЕЗИСНІ РЕЖИМИ ТЕПЛОМАСООБМІНУ І КІНЕТИКИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ ТВЕРДИХ ТІЛ З ГАЗАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок