Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАЛИЙ РОЗВИТОК ЯК ПРЕДМЕТ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ. ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

СТАЛИЙ РОЗВИТОК ЯК ПРЕДМЕТ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ. ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
СТАЛИЙ РОЗВИТОК ЯК ПРЕДМЕТ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ. ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,87 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ДЕРГАЧОВА Катерина Олександрівна
УДК 321:338.2 + 327:339.9
СТАЛИЙ РОЗВИТОК ЯК ПРЕДМЕТ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ.
ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність – 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі глобальних систем сучасної цивілізації
Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Полохало Володимир Іванович, Інститут світової економіки
і міжнародних відносин НАН України, провідний науковий
співробітник відділу глобальних систем сучасної цивілізації
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Горбатенко Володимир Павлович, Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий
співробітник
доктор політичних наук,
Литвиненко Олександр Валерійович, Національний інститут
стратегічних досліджень, заступник директора.
Провідна установа – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 14 червня 2005 р. о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, Вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий: 27 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук О.В. Сушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Необхідність розробки стратегії сталого розвитку на принципах системного підходу обумовлена об’єктивними причинами і є на сьогодні однією з найактуальніших проблем не тільки розвитку, а й існування людства. Стрімкий розвиток сучасної індустріальної цивілізації призвів до планетарної кризи, яка охоплює різноманітні аспекти людської діяльності. Безперервне поглиблення кризових явищ у багатьох сферах світового розвитку наприкінці ХХ століття спричинило необхідність корекції його цілей і пріоритетів, обґрунтування нових ціннісних та морально-етичних критеріїв, формування нового світогляду.
Поступове усвідомлення нових загроз примушує людину шукати принципово нові підходи забезпечення соціально-економічного прогресу і ефективного природокористування. Одним з таких підходів претендує стати концепція сталого розвитку, яка фактично являє собою форму теоретизації проблем виживання людства в умовах глобалізації з її суперечливими проявами, ускладненням керованості, ризиками неконструктивної конкуренції, інтенсифікацією природних та соціальних катаклізмів.
Реалізація концепція сталого розвитку на сьогодні чи не єдина загальновизнана форма відповіді на виклики глобальних проблем. Хоча ця концепція має низку недоліків, а її реалізація виглядає дещо утопічно, вона визнана більшістю країн світу. Деякі експерти критикують концепцію за багатьма параметрами, зокрема за розмитість, неконкретність, надмірну декларативність. Однак свого часу саме це зробило можливим її сприймання країнами з різними політичними і культурними традиціями. Процес входження концепції сталого розвитку у політичну практику проявляється в зміщенні акцентів у міжнародній співпраці, у розвитку відповідних інститутів. На нову модель розвитку намагаються перейти на національному і наднаціональному рівні. І все ж таки, остаточного прориву до інституалізації ідеалу сталого розвитку поки не намічається.
У тематиці сталого розвитку переважна більшість досліджень присвячена суто екологічним та економічним аспектам проблеми і до тепер не знайшлося місця спеціальному аналізу ролі її політичної складової, розгляду тих політичних проблем які ставить перед людською цивілізацією перехід до сталого розвитку. Тому дедалі актуальнішим стає дослідження проблем, які ставить перехід до сталого розвитку в науково-теоретичному і практичному плані з позицій політології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАЛИЙ РОЗВИТОК ЯК ПРЕДМЕТ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ. ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок