Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ГАРЯЧОГО ОБ`ЄМНОГО ШТАМПУВАННЯ ЕЛЕКТРОШЛАКОВИМ НАПЛАВЛЕННЯМ НЕКОМПАКТНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

ВІДНОВЛЕННЯ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ГАРЯЧОГО ОБ`ЄМНОГО ШТАМПУВАННЯ ЕЛЕКТРОШЛАКОВИМ НАПЛАВЛЕННЯМ НЕКОМПАКТНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ГАРЯЧОГО ОБ`ЄМНОГО ШТАМПУВАННЯ ЕЛЕКТРОШЛАКОВИМ НАПЛАВЛЕННЯМ НЕКОМПАКТНИМИ МАТЕРІАЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ ім.Є.О.ПАТОНА
КУЗЬМЕНКО
ОЛЕГ ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК 621.791.927.93
ВІДНОВЛЕННЯ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ГАРЯЧОГО ОБ`ЄМНОГО
ШТАМПУВАННЯ ЕЛЕКТРОШЛАКОВИМ НАПЛАВЛЕННЯМ
НЕКОМПАКТНИМИ МАТЕРІАЛАМИ
Спеціальність 05.03.06
“Зварювання та споріднені технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002
Дисертація є рукописом
Роботу виконано в Інституті електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Рябцев Ігор Олександрович
Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України
завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кравцов Тимофій Григорович
Азовський морський інститут
Одеської національної морської академії
директор
кандидат технічних наук
Личко Іван Іванович
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Національний технічний Університет України
“Київський політехнічний інститут”
м. Київ
Захист відбудеться “22” січня 2003 р. о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при ІЕЗ ім.Е.О.Патона НАН України за адресою 03680, м.Київ-150, МСП, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України
Автореферат розісланий “10 ” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Киреєв Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найбільш економічних і продуктивних способів виготовлення деталей машин є обробка металів тиском, ефективність застосування якої значною мірою визначається стійкістю і вартістю штампового інструменту, вимоги до якого з погляду надійності і довговічності неухильно зростають внаслідок інтенсифікації виробництва, підвищення механічних навантажень і т.п.
В даний час стійкість інструменту для гарячого штампування на багатьох підприємствах України складає 2-3 зміни експлуатації. Його виготовлення вимагає значних матеріальних і трудових витрат (вартість штампів досягає 30 % від собівартості поковок), а коефіцієнт використання штампової сталі складає усього 20...30 %. При цьому особливого значення набуває повернення інструментальних сталей у сферу виробництва в зв’язку з дефіцитом найважливіших легуючих елементів цих сталей – вольфраму, молібдену, ванадію та ін.
Додаткові резерви економії штампових сталей, зниження собівартості виготовлення інструменту і збільшення ресурсу його експлуатації відкриває відновлення зношених штампів наплавленням. Електродугове наплавлення успішно застосовують для локального ремонту чи гравюри чи її елементів. У випадку ж наплавлення великих обсягів металу, наприклад, при відновленні до вихідної висоти цілком зношених штампів, цей процес стає неекономічним, тому що електродугове наплавлення має недостатньо високу продуктивність, крім того, для цього способу найчастіше використовуються матеріали для наплавлення, які дорого коштують.
У зв'язку з викладеним, дисертаційна робота, спрямована на створення нового високопродуктивного й економічного способу відновлення штампів методом електрошлакового наплавлення некомпактними матеріалами, є дуже актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дослідження проводилися по темах: № 7/32-98, № 2/24 і № 2/78 плану науково-дослідних робіт ІЕЗ ім.Є.О.Патона НАН України, виконаних у рамках Міждержавної науково-технічної програми країн СНД “Створення конкурентоспроможних на світовому ринку зварних конструкцій, ресурсозберігаючих технологій, матеріалів та обладнання для зварювального виробництва” і ДНТП “Перспективні матеріали”.
Мета роботи. На основі досліджень особливостей процесу електрошлакового наплавлення некомпактними матеріалами (зокрема стружкою інструментальних сталей) розробити комплекс фізико-металургійних і технологічних рішень для відновлення з його допомогою зношеного інструмента для гарячого об’ємного штампування в промислових умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ГАРЯЧОГО ОБ`ЄМНОГО ШТАМПУВАННЯ ЕЛЕКТРОШЛАКОВИМ НАПЛАВЛЕННЯМ НЕКОМПАКТНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок