Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
СОКОЛ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 316. 422 (477)
ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Добропас Ірина Олександрівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лой Анатолій Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Гнасевич Надія Володимирівна,
Тернопільська академія народного господарства,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа  – Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться „12січня 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79002, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, (вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано „ 11 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. Б. Сінькевич

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена труднощами в розумінні й інтерпретації процесу глобалізації та її досить суперечливими наслідками для сучасних суспільств. Зокрема, в сучасних поясненнях глобалізації спостерігається явний перегин в оцінці двох її основних тенденцій – у бік переоцінки значення інтеграції світового співтовариства і недооцінки його плюралізації. Якщо раніше вважали, що світ можна звести під загальну схему (суспільно-економічних формацій чи цивілізацій) і він стане гомогенним, то тепер ми бачимо, що картина розвитку світового співтовариства значно складніша. Стає зрозуміло, що не тільки в найближчій, а й у віддаленій перспективі ми будемо мати справу із зростаючою різноманітністю світу. Поряд з теоріями постіндустріального, інформаційного суспільства розробляються теорії трансформації, модернізації, постмодернізації, які є усвідомленням релятивності суспільних структур і способів життєдіяльності. З іншого боку, при осмисленні процесу трансформації українського суспільства сьогодні використовують такий категоріальний апарат: „перехідне суспільство”, суспільство „традиційне”, „сучасне”, „капіталістичне”, „індустріальне”, „наздоганяючого розвитку”, „сталого розвитку”, „таке що модернізується”. Тобто постає потреба соціально-філософського аналізу проблем трансформації українського суспільства в контексті глобалізації та його ідентифікації за типом соціальності. Слід розробити нову методологію та понятійний інструментарій аналізу, які б дозволили більш адекватно виразити динаміку та своєрідність трансформаційних процесів в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною наукових досліджень кафедри філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, зокрема наукових програм „Громадянське суспільство як здійснення свободи: соціальний, релігійний та економічний виміри” та „Філософія як теорія і методологія науки”.
Об’єкт дослідження – світові глобалізаційні процеси та їх вплив на всі сфери суспільного життя.
Предмет дослідження – трансформаційні процеси в сучасному українському суспільстві.
Мета дослідження – соціально-філософський аналіз проблеми трансформації українського суспільства в контексті світових глобалізаційних процесів, а також виявлення закономірностей, тенденцій, пріоритетних цілей трансформаційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок