Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення залучення інвестиційних ресурсів машиноБУДІВНИМИ підприємствами за допомогою цінних паперів

Удосконалення залучення інвестиційних ресурсів машиноБУДІВНИМИ підприємствами за допомогою цінних паперів

Назва:
Удосконалення залучення інвестиційних ресурсів машиноБУДІВНИМИ підприємствами за допомогою цінних паперів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“Запорізький інститут державного та муніципального управління”
ПЕРЕКРЕСТ Тетяна Вячеславівна
УДК 330.322.1:336.763.1
Удосконалення залучення інвестиційних ресурсів машиноБУДІВНИМИ підприємствами за допомогою цінних паперів
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті ”Запорізький інститут державного та муніципального управління”.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Семенов Григорій Антонович,
Гуманітарний університет “Запорізький
інститут державного та муніципального управління”,
завідувач кафедри економіки підприємства
і маркетингу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Нусінов Володимир Якович,
Криворізький державний технічний університет,
завідувач кафедри фінансового аналізу та обліку;
кандидат економічних наук, доцент
Панкова Марина Олексіївна,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри теорії та практики менеджменту.
Провідна установа - Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем економіки підприємств, м. Донецьк.
Захист відбудеться 26 січня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.127.01 у Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд. 125.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету "Запорізький інститут державного та муніципального управління" за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б.
Автореферат розіслано 23 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. А. Ільяшенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найважливішою передумовою економічного зростання на машинобудівних підприємствах є збільшення обсягів інвестиційних ресурсів. На сьогодні підприємства машинобудування не мають достатнього технічного оснащення, рівень зносу основних засобів на більшості з них сягає 40-70%, не впроваджуються прогресивні технології для поліпшення якості продукції. Для подолання цих негативних тенденцій необхідні значні інвестиційні ресурси, пов'язані, перш за все, з фінансуванням модернізації основних фондів, поповненням оборотних коштів, оновленням виробництва, його автоматизацією і механізацією, підвищенням конкурентоспроможності і освоєнням нових ринків збуту. Таких джерел, як нерозподілений прибуток, амортизаційні фонди, субсидії, позикові кошти на сьогодні недостатньо. Власні кошти використовуються на поточні потреби. Альтернативними джерелами формування інвестиційних ресурсів на підприємствах машинобудування можуть стати позикові кошти, частка яких у загальній структурі з кожним роком зростає. Так, у 2000 р. вона становила 1,7%, а в 2004 р. - вже 7,6%. Слід зазначити, що сучасна банківська система ще не має достатніх ресурсів для повномасштабного кредитування економіки, крім того, в умовах інфляції та за відсутності певних гарантій виникають ризики, пов'язані з довгостроковим кредитуванням. Тому збільшенню обсягів інвестиційних ресурсів на підприємствах машинобудування буде сприяти емісія цінних паперів.
Дослідженню проблем формування інвестиційних ресурсів на підприємствах присвячено ряд праць таких вітчизняних і зарубіжних учених, як: О. Амоша, І. Бланк, І. Булєєв, О. Данилов, А. Загородній, Т. Майорова, В. Нусінов, М. Панкова, А. Пересада, М. Прокопенко, Г. Семенов, Д. Черваньов, М. Чумаченко, А. Абрамов, В. Аньшин, П. Вахрін та ін.
Особливості функціонування ринку цінних паперів в Україні та за кордоном, їх випуску й обігу розглядаються в працях В. Ковальової, К. Косика, О. Мендрула, Я. Міркіна, О. Мозгового, М. Назарчука, В. Піддубного, В. Шапрана, К. Швабія, М. Алексєєва, Т. Бердникової, В. Галанова, Б. Рубцова, Е. Руднєвої та ін.
Аналіз праць названих учених вказує на недостатню опрацьованість теоретичних засад залучення інвестиційних ресурсів на підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення залучення інвестиційних ресурсів машиноБУДІВНИМИ підприємствами за допомогою цінних паперів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок