Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНОХІМІЯ І РЕОЛОГІЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ МЕХАНІЧНИХ ТРИБОСИСТЕМ

МЕХАНОХІМІЯ І РЕОЛОГІЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ МЕХАНІЧНИХ ТРИБОСИСТЕМ

Назва:
МЕХАНОХІМІЯ І РЕОЛОГІЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ МЕХАНІЧНИХ ТРИБОСИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,84 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Олександренко Віктор Петрович
УДК621.891:620.194
МЕХАНОХІМІЯ І РЕОЛОГІЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ МЕХАНІЧНИХ ТРИБОСИСТЕМ
Спеціальність 05.02.04 - Тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Хмельницький 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти та науки України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Шевеля Валерій Васильович,
Хмельницький національний університет,
професор кафедри фізики
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Некоз Олександр Іванович, Національний університет харчових технологій,
професор кафедри матеріалознавства і технології машинобудування (м. Київ)
доктор технічних наук, професор Пашечко Михайло Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри інженерного матеріалознавства і прикладної фізики (м. Львів)
доктор технічних наук, професор, заслужений працівник
освіти України Гладкий Ярослав Миколайович,
Хмельницький національний університет,
професор кафедри технології машинобудування
Провідна установа:
Вінницький національний технічний університет Міністерства освіти та науки України, кафедра технології підвищення зносостійкості
Захист відбудеться “12” жовтня 2006 року в 10 годин на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 70.052.02 у Хмельницькому національному університеті за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 3-й навчальний корпус, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Хмельницького національного університету за адресою : м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110/2.
Автореферат розісланий “9” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор технічних наук, професор Калда Г. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі експлуатації деталі механічних трибосистем працюють у хімічно активних середовищах і піддаються значному механічному й тепловому впливу, що спричиняє розвиток у зоні контакту різноманітних фізико-хімічних явищ. Тому актуальним для вирішення триботехнічних завдань є створення теоретичних основ для розробки і цілеспрямованого вибору матеріалів пар тертя, методів поверхневого зміцнення, що забезпечують одержання заданого комплексу характеристик фрикційного контакту з урахуванням впливу навколишнього середовища і параметрів динамічного навантаження.
Довговічність і надійність роботи трибосполучення у першу чергу залежить від стану й властивостей найтонших шарів матеріалу, який прилягає до поверхонь тертя. Під дією зовнішнього тертя у зоні фрикційного контакту активуються реологічні і механохімічні дисипативні процеси, що сприяють розсіюванню підведеної механічної енергії як по пошкоджуючих механізмах, що призводить до інтенсифікації зношування, так і захисних –, у реалізації яких закладений ресурс підвищення працездатності вузлів тертя. Значна частина дисипативних процесів пов'язана із проявом контактуючими матеріалами в’язко-пружних властивостей. Певні механізми внутрішнього тертя, що реалізуються при цьому, сприяють релаксації контактних пікових напружень і необоротному розсіюванню механічної енергії з перетворенням її у теплоту. З іншого боку, взаємодія компонентів середовища й активованого тертям металу викликає трибохімічні дисипативні процеси з утворенням хімічних сполук, які впливають на зносостійкість вузла тертя. Як правило, такі процеси є екзотермічними, і тепловий ефект під час тертя пропорційний розсіюваній енергії за одиницю часу.
Таким чином, закономірності перетворення механічної енергії визначаються реологічними властивостями матеріалу пари тертя, залежать від динаміки і температурного режиму роботи трибосистеми і хімічних взаємодій. Аналіз раніше проведених досліджень підтвердив значний вплив навколишнього середовища і властивостей матеріалу на процеси зношування, однак, при цьому врахування діючих факторів було переважно відокремленим, а результати досліджень досить суперечливі, що ускладнює розуміння природи явищ і, відповідно, вибір та розробку методів захисту деталей від пошкодження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕХАНОХІМІЯ І РЕОЛОГІЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ МЕХАНІЧНИХ ТРИБОСИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок