Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив оксигенації кровозамісного розчину на оксидантний гомеостаз і стан серця щурів

Вплив оксигенації кровозамісного розчину на оксидантний гомеостаз і стан серця щурів

Назва:
Вплив оксигенації кровозамісного розчину на оксидантний гомеостаз і стан серця щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Донецький ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. горького
Мохаммед м.М. Алустаз
УДК 612.12.-008.1-085.456.1:615.835.3
Вплив оксигенації кровозамісного розчину на оксидантний гомеостаз і стан серця щурів
14.03.03 – нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: Доктор медичних наук, професор
Філімонов Володимир Іванович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри нормальної фізіології.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Міщенко Віталій Петрович, Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри нормальної фізіології.
Доктор медичних наук, професор Самохвалов Валерій Гаврилович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри нормальної фізіології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра нормальної фізіології, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “17”травня 2006 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 Донецького державного медичного університету ім. М. Горького за адресою:
83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
Автореферат розісланий “13”квітня 2006 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук професор Солдак І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя активно вивчаються процеси вільнорадикального окислення. При цьому більшість дослідників вказує на те, що надлишок супероксид-радикалів, дефіцит ендогенних антиоксидантів, генетично детермінована недостатність ферментів антирадикального захисту (супероксиддисмутаза, каталаза) та інші порушення в системі оксидантного гомеостазу призводять до окислювальної модифікації макромолекул в клітині. Це призвело до появи терміну “оксидантний стрес”. У серці ці процеси супроводжуються окислювальною модифікацією скоротливих структур - кардіоміоцитів, появою альдегідів і карбоксилів, фрагментації білків. Надлишок супероксид-радикалів призводить до пригноблення функцій ферментів, зокрема АТФаз, дегідрогеназ і ферментів енергетичного обміну кардіоміоцитів (Болдырев А.А., 1995; Henle E.S., 2000; Parker L., 1999; Patrono C., Fitz General G.A., 1999; Scott B., 1999). Природно, що все це в першу чергу порушує провідність і скоротливість кардіоміоцитів. Інтенсивність процесів вільнорадикального окислення в першу чергу залежить від вираженості гіпоксії.
З нестачею кисню людина зустрічається в повсякденному житті та трудовій діяльності досить часто. Розширення областей існування людини – освоєння високогірних районів у сільськогосподарських цілях, розвиток гірського туризму й альпінізму, збільшення кількості робіт в спеціальних умовах, різні форми внутрішньої патології, професійні захворювання складають далеко неповний реєстр умов, при яких виникає кисневе голодування. Вивченню гіпоксичних станів присвячено багато праць різних дослідників. Особливо великий внесок в дослідження цієї проблеми зроблено вітчизняною школою фізіологів, заснованою М.М. Сиротиніним.
Гіпербарична оксигенація є одним з найдієвіших способів підвищення надійності захисту організму від гіпоксії (Петровский Б.В., Ефуни С.Н., 1987; Зальцман Г.Л., 1980; Серяков В.В., 2001). Ефективність її застосування грунтується на різкому підвищенні рівня парціального тиску кисню (pО2) в артеріальній крові. Це, з одного боку, забезпечує високий градієнт кисню між кров’ю та тканинами, а з іншого – призводить до зростання кількості розчиненого в плазмі крові кисню (О2). Але застосування стандартної барокамери для гіпербаричної оксигенації вимагає дорогого устаткування. До того ж тривале перебування в умовах гіпербарії у деяких хворих може призвести до набряку легенів або токсичних уражень центральної нервової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вплив оксигенації кровозамісного розчину на оксидантний гомеостаз і стан серця щурів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок