Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЕВОДІВ ІЗ ДІЕЛЕКТРИЧНИМ ЗАПОВНЕННЯМ

РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЕВОДІВ ІЗ ДІЕЛЕКТРИЧНИМ ЗАПОВНЕННЯМ

Назва:
РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЕВОДІВ ІЗ ДІЕЛЕКТРИЧНИМ ЗАПОВНЕННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чухов Владислав Вікторович
УДК 621.317;681.2.083
РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАНЬ
ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЕВОДІВ
ІЗ ДІЕЛЕКТРИЧНИМ ЗАПОВНЕННЯМ
Спеціальність 05.11.08 – Радіовимірювальні прилади
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:доктор технічних наук, професор
Манойлов В’ячеслав Пилипович,
Житомирський державний технологічний університет, завідувач кафедри
електронних апаратів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, доцент
Осадчук Олександр Володимирович,
Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри радіотехніки
кандидат технічних наук, доцент
Шевченко Костянтин Леонідович,
Київський національний університет технологій
та дизайну, завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерних систем |
Провідна установа: | Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”,
кафедра теоретичних основ радіотехніки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться „11” травня 2007 р. о „930” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК, к. 210.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий „6” квітня 2007 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Злепко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Кількість використовуваних в техніці НВЧ (НЗВЧ) (надвисоких та надзвичайно високих частот) діелектричних матеріалів збільшується швидкими темпами. Поява нових діелектричних матеріалів сприяє, в свою чергу, створенню нових ліній передач та пристроїв НВЧ, які містять діелектрики, таких як діелектричні та металодіелектричні хвилеводи, резонатори, фільтри, фазообертачі тощо. Практична реалізація таких пристроїв без знання проникностей використовуваних в них діелектричних матеріалів є неможливою.
Проте залишається актуальною задача розробки зручних, оперативних та достатньо точних методів вимірювань параметрів хвилеводів із діелектричним заповненням, в першу чергу діелектричної проникності діелектриків з діапазоном проникностей від одного до десяти, які становлять значну частину діелектричних матеріалів, використовуваних в таких хвилеводах, та дисперсійних характеристик пристроїв на їхній основі.
Значний внесок у розвиток радіовимірювань зробили такі вчені: Бергер М.Н., Бова М.Т., Валітов Р.А., Дворяшин Б.В., Казанцев Ю.М., Капилевич Б.Ю., Козар А.І., Кукуш В.Д., Поплавко Ю.М., Скрипник Ю.О., Сретенський В.М., Українець М.І., Філинюк М.А., Фрадін А.З., Хижняк М.А., Явич Л.Р. та ін.
Серед таких методів вимірювань одними з самих використовуваних є хвилеводні методи в силу їхньої здатності працювати в широкому діапазоні частот (дециметровому, сантиметровому, довгохвильовій ділянці міліметрового), можливості вимірювання проникностей твердих і рідких діелектриків, газів, простоти використовуваних приладів. Ці методи здебільшого орієнтовані на те, що досліджуваний матеріал повинен повністю заповнювати хвилевід по поперечному перерізу. Проте недотримання цієї вимоги, особливо в міліметровому діапазоні довжин хвиль, спричиняє появу істотної систематичної похибки вимірювання діелектричної проникності, обумовленої саме частковим заповненням поперечного перерізу хвилеводу.
Зменшення такої похибки вимагає, в першу чергу, аналізу частково заповнених діелектриком хвилеводів. Аналіз існуючих на сьогоднішній день способів розв’язання цієї задачі підтвердив, що є потреба в розробці простого наближеного методу, який, маючи прийнятну на практиці точність, не вимагатиме громіздких розрахунків. Для хвилеводної вимірювальної комірки з діелектричним заповненням потрібно розв’язати задачі вибору типу комірки, способу її описання, та характеру її діелектричного заповнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАНЬ ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЕВОДІВ ІЗ ДІЕЛЕКТРИЧНИМ ЗАПОВНЕННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок