Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАЗИСІВ ГЕКСАГОНАЛЬНИХ СКІНЧЕННИХ ЕЛЕМЕНТІВ

ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАЗИСІВ ГЕКСАГОНАЛЬНИХ СКІНЧЕННИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАЗИСІВ ГЕКСАГОНАЛЬНИХ СКІНЧЕННИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
МОІСЕЄНКО Світлана Вікторівна
УДК 515.2
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАЗИСІВ ГЕКСАГОНАЛЬНИХ СКІНЧЕННИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | - доктор фізико-математичних наук, професор
Хомченко Анатолій Никифорович,
завідувач кафедри прикладної математики і математичного моделювання,
Херсонський національний технічний університет
Офіційні опоненти: |
- доктор технічних наук, професор
Куценко Леонід Миколайович,
професор кафедри інженерної і аварійно-рятувальної техніки, Університет цивільного захисту України
(м. Харків);
- кандидат технічних наук, доцент
Несвідомін Віктор Миколайович,
доцент кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки, Національний аграрний університет (м. Київ)
Захист відбудеться “20” грудня 2007 р. о13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “16” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Плоский
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В проектуванні, машино-, судно- та авіабудуванні, при розрахунках конструкцій-носіїв і тепло-навантажених елементів машин, апаратів, споруд існує велика кількість задач, пов’язаних з розрахунками стаціонарних фізичних полів: температурних, електромагнітних, міцнісних. Задачі аналізу фізичних процесів в ядерних реакторах (обчислення теплопровідності та нейтронної дифузії) є актуальними і для України.
В багатьох випадках інженерна постановка задачі вимагає перехід від дискретної форми уявлення образу до неперервного. З геометричної точки зору задачі інтерполяції пов’язані з пошуком гладких кривих або поверхонь, що проходять через множину точок і ліній, такі задачі є типовими задачами прикладної геометрії. Технології відновлення функцій відіграють значну роль при розробці методів аналітичного опису поверхонь різних предметів та об’єктів. Так, одним з перспективних напрямків розвитку сучасного машинобудування є відновлення поверхонь за результатами обміру на координатно-вимірювальних машинах при застосуванні методу сіток.
Широке впровадження ЕОМ в практику технічних та наукових розрахунків сприяло розвитку обчислювальних методів відновлення функцій, орієнтованих на ЕОМ: методу скінченних різниць (МСР), методу скінченних елементів (МСЕ), методу контрольних об’ємів (МКО), методу Монте-Карло. В основі МСЕ, а також при застосуванні методу сіток для відновлення обмірних поверхонь, лежить розбиття досліджувальної області на піделементи простої геометричної форми: трикутні, прямокутні, квадратні скінченні елементи (СЕ), на яких невідома функція апроксимується, як правило, поліноміальною функцією. Вибір для кожного елемента апроксимуючої функції (базисної функції (БФ)) буде визначати відповідний тип елемента. Великий інтерес в плані наукових досліджень являє собою елемент в формі гексагона, який має ряд переваг у порівнянні з іншими елементами: дозволяє покривати область без пропусків і накладок; при застосуванні стільникової сітки для однієї і тієї ж конфігурації області необхідно менше вузлів, ніж при трикутній сітці; одна шестикутна комірка може замінити декілька трикутних, що дозволяє знизити розмірність задачі. Гексагональна структура, на відміну від чотирикутної та трикутної, займає більшу площу при фіксованому периметрі, забезпечуючи при цьому найбільшу місткість і міцність за найменших витрат. Проблема оснащення шестикутних носіїв підходящим інтерполяційним унітарним базисом є актуальною для аналізу полів з “стільниковою” геометрією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАЗИСІВ ГЕКСАГОНАЛЬНИХ СКІНЧЕННИХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок