Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОПРОДУКЦІЯ ПІКО- І ФЕМТОПЛАНКТОНУ

ТЕПЛОПРОДУКЦІЯ ПІКО- І ФЕМТОПЛАНКТОНУ

Назва:
ТЕПЛОПРОДУКЦІЯ ПІКО- І ФЕМТОПЛАНКТОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,93 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАїНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ПІВДЕННИХ МОРІВ
ім. О.О. КОВАЛЕВСЬКОГО
МУХАНОВ
Володимир Сергійович
УДК 574.583 (262.5)
ТЕПЛОПРОДУКЦІЯ ПІКО- І ФЕМТОПЛАНКТОНУ
03.00.17 - гідробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології південних морів
ім. О.О. Ковалевського НАН України, м. Севастополь
Науковий керівник: кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник,
Полікарпов Ігор Геннадійович,
Інститут біології південних морів НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
провідний науковий співробітник
Олейник Галина Миколаївна,
Інститут гідробіології НАН України
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник,
зав. відділом біологічного тестування
Рябушко Віталій Іванович,
Інститут біології південних морів НАН України
Захист дисертації відбудеться “12” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2
Автореферат розісланий “_04_” __листопада__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д50.214.01
доктор біологічних наук,
професор А.В. Гаєвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Застосування мікрокалоріметрії в екологічних дослідженнях, і, зокрема, у водній мікробіології, є виключно перспективним, оскільки цей метод дозволяє безпосередньо вимірювати потоки енергії в таких складних біологічних системах, як природні мікробні угруповання. Затребуваність методу продиктована новими стандартами й вимогами до оцінки й аналізу вуглецевого й енергетичного бюджетів морських екосистем. Від якості подібних оцінок, одержуваних для локальних акваторій, може залежати те, наскільки дбайливо використовуватимуться їхні ресурси і наскільки буде збережено їхню екосистему. Однак якість локальних оцінок, безсумнівно, визначає і якість глобальних апроксимацій (наприклад, глобального циклу вуглецю), які необхідні людству для вироблення правильної стратегії в збереженні біосфери, прогнозі й контролі глобальних кліматичних змін.
Мікробна компонента угруповання планктона, функціональні характеристики якої і є предметом цього дослідження, визначає як значну частину вторинної продукції, так і процеси мінералізації новоутвореної органічної речовини в морях і океанах. Утворюючи основу харчової піраміди, мікроорганізми, по суті, формують і ту продуктивність водних екосистем, яка безпосередньо експлуатується людством. Вони залучені в усі найважливіші біогеохімічні процеси у водному середовищі, а мікробний метаболізм опосередковує глобальні потоки вуглецю й енергії в біосфері. У зв'язку з цим, вдосконалення методологічної бази прямого вимірювання потоків енергії у водних мікробних угрупованнях і накопичення даних про величину потоків і механізми їх регуляції в різних екосистемах є актуальними завданнями гідробіології.
Мікробні угруповання поєднують у собі просторову компактність зі структурною і функціональною складністю, властивою всім надорганізменним системам, що дає можливість досліджувати їх в експерименті в ампулах малого об’єму. Мікрокалоріметрія мікробних угруповань – єдине на сьогоднішній день джерело експериментальних даних для розвитку нерівновагої термодинаміки складних, надорганізмених біологічних систем. Результати експериментів з піко- і фемтопланктоном, представлені в цій роботі, — один з перших кроків у цьому напрямі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відділі планктона ІнБПМ НАНУ в рамках бюджетних тем “Дослідження багаторічної мінливості структурно-функціональної організації угруповань планктона Чорного та Азовського морів” (державний реєстраційний номер 0196U022099), “Структурно-функціональні основи біорізноманіття морських угруповань” (державний реєстраційний номер 0199U001388), міжнародних проектів ІНТАС (INTAS) №№ 96-1961, 99-0139, 03-51-6196 і стипендії ІНТАС для молодих вчених YSF 2002-0361.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕПЛОПРОДУКЦІЯ ПІКО- І ФЕМТОПЛАНКТОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок