Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМИ СИНТЕЗУ ІДЕЙНО-ПУБЛІЦИСТИЧНОГО ТА ОБРАЗНО-ХУДОЖНЬОГО НАЧАЛ У ТВОРАХ ІВАНА БАГРЯНОГО

ФОРМИ СИНТЕЗУ ІДЕЙНО-ПУБЛІЦИСТИЧНОГО ТА ОБРАЗНО-ХУДОЖНЬОГО НАЧАЛ У ТВОРАХ ІВАНА БАГРЯНОГО

Назва:
ФОРМИ СИНТЕЗУ ІДЕЙНО-ПУБЛІЦИСТИЧНОГО ТА ОБРАЗНО-ХУДОЖНЬОГО НАЧАЛ У ТВОРАХ ІВАНА БАГРЯНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ШАПОВАЛЕНКО
НАДІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 070:821.161.2/08 (043.3) Багряний
ФОРМИ СИНТЕЗУ
ІДЕЙНО-ПУБЛІЦИСТИЧНОГО ТА ОБРАЗНО-ХУДОЖНЬОГО НАЧАЛ
У ТВОРАХ ІВАНА БАГРЯНОГО
Спеціальність – 10.01.08 - журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Дисертацію виконано на кафедрі журналістики Одеського національного університету ім І. І. Мечникова.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Александров Олександр Васильович,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
завідувач кафедри журналістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
професор кафедри міжнародної журналістики
кандидат філологічних наук
Cніцарчук Лідія Віталіївна,
Львівська наукова бібліотека імені В. Стефаника
НАН України, керівник відділення “Науково-дослідний центр періодики”
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна (Міністерство освіти і науки України)
Захист дисертації відбудеться “12” червня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “29” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, профессор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема спорідненості та відмінності художньої літератури і публіцистики належить до тих, які є предметом рефлексії як самих авторів, так і критиків та вчених упродовж щонайменше двохсот років. Історія гуманітарної думки свідчить про широкий спектр оцінок маргінальних явищ мистецтва слова, у яких помітна, а значить і доступна аналізу межа між ідейно-публіцистичним, документальним й художньо-образним началами. В цілому аксеологічний підхід до „суміші образу і публіцистики” (В. Г. Короленко) характеризується певною альтернативністю: одні і ті ж твори оцінювались чи позитивно, чи негативно.
Аналітичне дослідження явища розпочалося не так давно – у 70-80-і роки ХХ століття і триває в наш час. Особливе значення має аналіз конкретних творів митців слова, у яких активно інтегруються ідейно-публіцистичне та художнє, фактологічне й образне начала.
У руслі дослідження взаємодії публіцистики і літератури благодатним матеріалом є творчість відкритого широкому українському читачеві у 90-і роки ХХ століття письменника та публіциста Івана Багряного. Його постать, біографія, діяльність, твори дозволяють стверджувати, що ідея синтезу становить основу його світобачення та розуміння власного покликання. Як політик він керувався думкою інтеграції України у європейську демократію, як патріот ніколи не сіяв національної ворожнечі, стверджував думку про єдність Сходу та Заходу своєї вітчизни. Як творець займався живописом та мистецтвом слова, був поетом, романістом та публіцистом. Але у всьому, що він робив, Іван Багряний залишався “відкритим нервом” українського народу, який у ХХ столітті, на думку публіциста, опинився у ситуації геноциду.
Унікальність творчості Івана Багряного була помічена вже сучасними йому критиками різної ідеологічної та політичної орієнтації. Разом із тим під кутом зору синтезу ідейно-публіцистичного та образно-художнього начал, який є основною індивідуальною рисою творчості Івана Багряного, його публіцистика, поезія та проза не розглядались.
Стан теоретичної розробки проблеми. Науково-теоретична традиція не лише розрізняє, а й часто протиставляє ідею та образ, публіцистичність і художність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМИ СИНТЕЗУ ІДЕЙНО-ПУБЛІЦИСТИЧНОГО ТА ОБРАЗНО-ХУДОЖНЬОГО НАЧАЛ У ТВОРАХ ІВАНА БАГРЯНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок