Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ТРАНСПОРТНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ТРАНСПОРТНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ

Назва:
ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ТРАНСПОРТНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,17 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОЙЧУК ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 339.13:658.29
ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ТРАНСПОРТНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління”.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Дацій Надія Василівна,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут
державного та муніципального управління”,
заступник завідувача кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Корінєв Валентин Леонідович,
Київський національний економічний університет,
заступник завідувача кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Мельникова Марина Віталіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), старший науковий співробітник відділу проблем економіки підприємства
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки, м. Київ.
Захист відбудеться “27” травня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська, .
Автореферат розісланий “____” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Меліхов А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку економіки України дозволяє говорити про неухильне поступове просування по шляху ринкових реформ, демократизації суспільного життя та підвищення рівня конкурентоспроможності національної економіки. Світова економічна спільнота оцінює конкурентоспроможність національної економіки за цілим набором показників макро- та мікроекономічного характеру, які відображають не тільки стан економіки в цілому, але й тенденції розвитку регіонів, окремих товаровиробників – провідних підприємств, що зумовлюють економічний розвиток, та рівень добробуту населення. Саме комплексні підходи до оцінювання рівня конкурентоспроможності зумовлюють необхідність поєднання в науковому дослідженні таких категорій як рівень конкурентоспроможності країни та конкурентоспроможность окремого підприємства. Актуальним це завдання є для підприємств транспортного машинобудування, які забезпечують динамічний розвиток економіки.
Серед представників наукових шкіл, що досліджують питання конкурентоспроможності, слід відзначити творчі здобутки таких науковців як: О.І. Амоша, А.І. Акмаєв, М.Г. Бєлопольський, І.П. Булєєв, Н.Є. Брюховецька, В.М. Гриньова, А.К. Василевський, С.М. Козьменко, В.Л. Корінєв, М.Х. Корецький, П.М. Макаренко, Л.Ю. Мельник, М.В. Мельникова, І.Л. Сазонець, С.Я. Салига, В.М. Тарасевіч, О.М. Тридід, М.Г. Чумаченко, О.М. Ястремська. Зокрема, трактовці форм, умов та факторів присвячені дослідження в галузі конкурентоспроможності економіки, що проводили такі вчені: Дж. Ванхорн, Р. Вернон, П. Кругман, В. Леонт’єв, Б. Олін, М. Портер, Д. Рікардо, П. Самуельсон, А. Сміт, Е. Хекшер.
Однак недостатньо дослідженими сьогодні є процеси перебудови діяльності багатьох підприємств на конкурентних засадах в рамках системи формування ринкових відносин у нашій державі, перш за все транспортного машинобудування. Тому в сучасній ситуації є необхідним продовження роботи щодо інтенсивного залучення інвестицій на конкретні підприємства, оскільки оцінювання конкурентоспроможності підприємств буде неповним без оцінювання інвестиційних можливостей цих підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ТРАНСПОРТНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок