Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ПІДЛІТКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ

ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ПІДЛІТКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ПІДЛІТКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ШАХРАЙ ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 371.383 – 053.5 (048)
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ПІДЛІТКІВ У
ДІЯЛЬНОСТІ ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Постовий Віктор Григорович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторією сімейного виховання.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Сагач Галина Михайлівна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри логіки;
- кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Миропольська Наталія Євгеніївна,
лабораторія естетичного виховання
Інституту проблем виховання АПН України.
Провідна установа - Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться “__6_” травня 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9)
Автореферат розіслано “_27_” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
Загальна характеристика роботи.
Актуальність дослідження. Розвиток українського суспільства на засадах демократії, гуманізму, культурної спадкоємності вимагає підходу до виховання дітей та молоді як до процесу оволодіння ними духовними цінностями. Проблема виховання молодших поколінь на основі загальнолюдських та національних цінностей знайшла глибоке наукове і суспільно-політичне обгрунтування в державних програмах “Освіта”(Україна ХХІ століття), “Діти України”, в Національній доктрині розвитку освіти, Законах України – “Про загальну середню освіту”, “Про позашкільну освіту”, Указі Президента України “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та здорового способу життя громадян”, концепціях – “Національне виховання”, “Сім’я і родинне виховання”, “Громадянське виховання особистості в умовах розвитку української державності”.
Особливої педагогічної уваги потребують діти підліткового віку як сензитивного для засвоєння соціальних цінностей. Водночас соціалізація сучасних підлітків відбувається в умовах різкого звуження кола загальновизнаних морально-духовних цінностей, внаслідок чого в ціннісно-смисловій сфері дітей переважають прагматичні чи асоціальні цінності. Процес формування ціннісних орієнтацій підлітків є складним, залежить від впливу багатьох чинників, найважливішими з яких є сім’я, освітні заклади, референтні групи ровесників, що зумовлює пошук виховних засобів, які б взаємоузгоджували та підсилювали дію названих чинників, гармонізували потреби, інтереси особистості та суспільства.
Дієвим засобом формування ціннісних орієнтацій є мистецтво, у різновидовій і різножанровій палітрі якого унікальним духовно-виховним потенціалом володіє театр. Видатний французький просвітитель ХVІІІ ст. Ф.Вольтер вважав, що людський розум для удосконалення моральних вчинків не придумав нічого благороднішого і кориснішого, ніж театральні видовища. Значні виховні можливості має дитячий театр – самодіяльна театральна творчість дітей, що діє в різних типах освітніх закладів (загальноосвітня школа, позашкільний навчальний заклад) та різних соціокультурних сферах (сім’я, дозвілля з ровесниками тощо). Самодіяльна театральна творчість активно сприяє розвиткові емоційно-почуттєвої сфери дітей, створює умовну реальність, в якій підліток вчиться визначати і розвивати свої потреби, інтереси, загальну спрямованість свого життєвого шляху. За допомогою механізмів перевтілення в образи героїв п’єси відбувається невимушене, мимовільне засвоєння моральних норм, розвиток духовних почуттів, творчих здібностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ПІДЛІТКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ДИТЯЧОГО ТЕАТРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок