Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАФОРА І. КАЛИНЦЯ: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНИЙ АСПЕКТ

МЕТАФОРА І. КАЛИНЦЯ: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Назва:
МЕТАФОРА І. КАЛИНЦЯ: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУЛІНІЧ ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 821.161.2 – 1.09 + 929 Калинець
МЕТАФОРА І. КАЛИНЦЯ: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНИЙ АСПЕКТ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
Пінчук Тетяна Степанівна,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, декан факультету української філології.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри новітньої української літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Сиротенко Валерій Павлович,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри слов’янської філології.
Захист відбудеться 16 травня 2008 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано 12 квітня 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради Ткаченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ігор Калинець є одним з тих поетів, у чиїй творчості метафора відіграє особливу роль, виконуючи функцію не тільки й не стільки засобу конкретизації думки та інкрустації вислову, але, у першу чергу, витворюючи особливу образну мову. Мистецька спадщина письменника, незважаючи на його майже 25-річне мовчання, є важливою складовою літератури зламу ХХ – ХХІ століть і залишається актуальним матеріалом для сучасних літературознавців. Інтелектуалізованість лірики І. Калинця, складна образність та вишукана метафоричність певним чином утруднюють інтерпретацію поетичного доробку, що й пояснює поширену думку про важкість проникнення дослідників у герметичний поетичний світ митця.
Самобутня поезія привертає увагу як вітчизняних дослідників, так і зарубіжних славістів. Не дивлячись на те, що вже існує кілька дисертацій та десятки статей про різні аспекти поезії І. Калинця, у ній залишається багато “темних місць” і недосліджених сфер. Крім того, структура творчого доробку явно вказує на його цілісність, закономірність взаємного розташування віршів і збірок, а отже, на можливість простежити еволюцію світогляду й моделі поетичного світу автора від першої до останньої збірки. Такі спроби були зроблені в низці досліджень, але жодного разу основою не ставали інтертекстуальні елементи, незважаючи на численні згадки науковців про притаманну Калинцевій поезії інтертекстуальність.
Актуальність теми зумовлена інтересом сучасної науки до метафори як проблеми, що тісно пов’язана з питанням самоідентифікації свідомості. Лінгвісти та літературознавці говорять про необхідність вироблення нової галузі науки – метафорології. Отже, існує необхідність як нарощування знань щодо елокутивних можливостей тропів, так і пошуку нових підходів до вивчення метафори, зокрема дослідження її інтертекстуальних витоків.
Тексти І. Калинця обрані матеріалом дисертаційного дослідження з кількох причин. Порівняно нещодавно повернене до широкого загалу поетичне надбання митця поступово стає об’єктом літературознавчих розвідок, проте багато аспектів залишаються малодослідженими чи зовсім невисвітленими. Оригінальна елітарна поезія І. Калинця є художнім явищем такого рівня, яке важко вміщується в межі теоретичних розбудов. Оцінка постаті митця, співвіднесення його творчості з сучасниками та попередниками, визначення місця його віршів відносно постшістдесятників, представників київської школи поезії, постмодерністів тощо сприятиме поглибленому уявленню про літературний процес ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТАФОРА І. КАЛИНЦЯ: ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок