Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ РОЗВ’ЯЗУВАТИ МАТЕМАТИЧНІ ЗАВДАННЯ ПІДВИЩЕНОЇ СКЛАДНОСТІ

НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ РОЗВ’ЯЗУВАТИ МАТЕМАТИЧНІ ЗАВДАННЯ ПІДВИЩЕНОЇ СКЛАДНОСТІ

Назва:
НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ РОЗВ’ЯЗУВАТИ МАТЕМАТИЧНІ ЗАВДАННЯ ПІДВИЩЕНОЇ СКЛАДНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
КОРЧЕВСЬКА Ольга Петрівна
УДК  .851 + 372.47
НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ РОЗВ’ЯЗУВАТИ МАТЕМАТИЧНІ ЗАВДАННЯ ПІДВИЩЕНОЇ СКЛАДНОСТІ
13.00.02 — теорія та методика навчання математики
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ — 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Маланюк Мирон Петрович, пенсіонер
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Ігнатенко Микола Якович, Кримський державний гуманітарний інститут, професор кафедри економіки і менеджменту;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Левшин Микола Миколайович, Інститут педагогіки, старший науковий співробітник лабораторії навчання інформатики
Провідна установа: Запорізький державний університет, кафедра алгебри і геометрії, Міносвіти і науки України, м.Запоріжжя.
Захист відбудеться “ 27 ” лютого 2001 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 22 ” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коршак Є.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Формування в учнів навичок самостійної пізнавальної діяльності, творчого потенціалу і здатності використовувати знання на практиці є важливим завданням сучасної української національної школи. У розвитку названих якостей особистості молодшого школяра велике значення має розв’язування завдань підвищеної складності. 
Проблема навчання учнів розв’язувати задачі в курсі математики загальноосвітньої школи має багато аспектів — з’ясування цілей і функцій задач у навчанні, взаємозв’язок задач і теоретичних знань, удосконалення методики навчання розв’язуванню задач і ін. У психолого-дидактичній і методичній літературі в тій чи іншій мірі відображено різні проблеми навчання розв’язанню задач, зокрема, задач підвищеної складності, однак в сучасних умовах реформування системи освіти в країні і математичної освіти зокрема вони не отримали належного вирішення. 
Питання застосування текстових задач в навчанні, розвитку і вихованні молодших школярів отримали значний розвиток в працях таких визначних методистів XIX ст. як В.К. Беллюстін, Ф.П. Єгоров, В.О. Латишев, С.І. Шохор-Троцький, К.Д. Ушин-ський і ін. У 50–70 роках ХХ ст. у дослідженнях методистів ставилося завдання дослідним шляхом довести доцільність застосування тих чи інших методів і прийомів в роботі над задачами. Це знайшло своє відображення у працях І. В. Арнольда, А.М. Астряба, М. Г. Моро, М.М. Нікітіна, Г.Б. Поляка, Н.С. Попової, О.С. Пчолка та ін. У досягненні високої результативності навчання математики визначальну роль відіграє не стільки урізноманітнення форм організації окремого уроку, а повнота системи вправ. Можливості удосконалення системи математичних задач і методики роботи над задачами значно розширилися завдяки результатам спеціальних досліджень, проведених психологами, дидактами і методистами-математиками (Г. О. Балл, Г. П. Бевз, П. Я. Гальперін, В. А. Крутецький, З. І. Калмикова, Г. С. Костюк, Н. О. Менчинська, В. І. Монахов, О. Я. Савченко, О. В. Скрипченко, З. І. Слєпкань, І. Ф. Тесленко, Л. М. Фрідман, В. Оконь і ін.). У навчанні молодших школярів питання удосконалення системи задач і методи-ки їх розв’язування знайшли певний розвиток у працях методистів-математиків М. О. Бантової, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ РОЗВ’ЯЗУВАТИ МАТЕМАТИЧНІ ЗАВДАННЯ ПІДВИЩЕНОЇ СКЛАДНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок