Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ НОВОРОСІЙСЬКОГО (ХЕРСОНСЬКОГО) ВІЙСЬКОВОГО ПОСЕЛЕННЯ КАВАЛЕРІЇ. 1817–1857 рр.

ІСТОРІЯ НОВОРОСІЙСЬКОГО (ХЕРСОНСЬКОГО) ВІЙСЬКОВОГО ПОСЕЛЕННЯ КАВАЛЕРІЇ. 1817–1857 рр.

Назва:
ІСТОРІЯ НОВОРОСІЙСЬКОГО (ХЕРСОНСЬКОГО) ВІЙСЬКОВОГО ПОСЕЛЕННЯ КАВАЛЕРІЇ. 1817–1857 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І. І. МЕЧНИКОВА
Цубенко Валерія Леонідівна
УДК 94:325.52 (477) ’’1817/1857’’ (043.5)
ІСТОРІЯ НОВОРОСІЙСЬКОГО (ХЕРСОНСЬКОГО) ВІЙСЬКОВОГО ПОСЕЛЕННЯ КАВАЛЕРІЇ. 1817–1857 рр.
07.00.01 – історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса - 2 0 0 3
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
БАЧИНСЬКА Олена Анатоліївна,
професор кафедри історії України Одеського
національного університету ім. І. І. Мечникова
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ЛЕБЕДЕНКО Олександр Михайлович,
ректор Ізмаїльського державного
гуманітарного університету
кандидат історичних наук,
ЧУХЛІБ Тарас Васильович,
старший науковий співробітник відділу
історії України середніх віків Інституту
історії України НАН України.
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра історії
України
Захист відбудеться “ 10 ” грудня_ 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті
ім. І. І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова (м. Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розіслано “ 6 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лозовський А. К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА Дисертації
Актуальність теми дослідження. Історія збройних сил, окремих військових підрозділів і формувань посідає чільне місце серед проблем дослідження сучасної історичної науки, що є виправданим, враховуючи роль, яку відіграє армія для будь-якої країни в будь-який період. Від вірного комплектування і забезпечення збройних сил залежить захисна спроможність держави, її внутрішня і зовнішньополітична стабільність. У зв’язку з цим набуває важливого значення дослідження історичного досвіду організації збройних сил у різних державах. Прагнення раціонально і з найменшими витратами для бюджету Російської імперії утримувати і поповнювати армію призвело до проведення в країні своєрідного експерименту, а саме, переведення окремих військових частин на систему поселень. В таких частинах солдати поєднували військову службу з господарською діяльністю і, таким чином, повністю самостійно мали забезпечувати себе продовольством, а також відновлювати чисельність армії, обов’язково віддаючи своїх дітей в солдати. Одним з подібних штучно створених урядом військово-господарських формувань на території Південної України стало Новоросійське військове поселення кавалерії. Його історія висвітлювалась вченими в контексті системи поселень в цілому або в зв’язку з дослідженням питань періоду становлення і прибутковості. Попри розробку окремих аспектів теми, історія поселення не стала предметом всебічного спеціального монографічного дослідження.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, актуальність обраної теми полягає у недостатньому її висвітленні, необхідності теоретичного осмислення тієї ролі, яку відігравало Новоросійське військове поселення кавалерії в економічному розвитку і трансформації станової структури населення південноукраїнського регіону, а також у можливості урахування досвіду організації системи збройних сил на сучасному етапі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано в рамках наукової теми, яку розробляє колектив кафедри історії України Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова – “Південна Україна: історія, історіографія, джерела” (№ 233; державна реєстрація 0101U008289).
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період 1817-1857 рр. Вони визначені часом існування Новоросійського військового поселення кавалерії.
Територіальні рамки дослідження обумовлені місцем знаходження населених пунктів Новоросійського військового поселення кавалерії, що розташовувались у Херсонській і Катеринославській губерніях (тепер населені пункти на території Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської, Дніпропетровської областей України).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРІЯ НОВОРОСІЙСЬКОГО (ХЕРСОНСЬКОГО) ВІЙСЬКОВОГО ПОСЕЛЕННЯ КАВАЛЕРІЇ. 1817–1857 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок