Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості Екологічної свідомісті в умовах наслідків техногенної катастрофи

Особливості Екологічної свідомісті в умовах наслідків техногенної катастрофи

Назва:
Особливості Екологічної свідомісті в умовах наслідків техногенної катастрофи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,95 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України
УДК 159.922.2
СКРЕБЕЦЬ Василь Олексійович
Особливості Екологічної свідомісті
в умовах наслідків техногенної катастрофи
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти
Науковий консультант доктор психологічних наук, професор, академік
АПН України Моляко Валентин Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН
України, завідувач лабораторії психології творчості
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Татенко Віталій Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології
АПН України, головний науковий співробітник
лабораторії методології психосоціальних і
політико-психологічних досліджень;
доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, завідувач кафедри психології;
доктор психологічних наук, професор
Клименко Віктор Васильович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, головний науковий співробітник лабораторії вікової психофізіології та шкільної гігієни.
Провідна організація: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра психології, м. Київ
Захист відбудеться “04” липня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України (01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2)
Автореферат розісланий “02” червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми свідомості стосовно екологічної її спрямованості зумовлена несформованістю у людини екологічно доцільних форм поведінки і навіть, більше того, наявністю установок до активного використання і знищення природного середовища. З антропоцентрично орієнтованого погляду природне середовище, споживання ресурсів сприймається як умова існування людства. Разом з тим, на сторінках академічних видань досить широко обговорюються нові шляхи розвитку цивілізації, де формулюються, у якості провідних, інші - екологічні цінності. Вони виступають не просто альтернативою цінностям технологічної цивілізації, але, насамперед, умовою збереження людства в цілому. У цьому зв'язку виникає необхідність цілеспрямованого вияву структури й функцій індивідуальної, як і масової свідомості, їх особливостей і співвідношень з метою формування цінностей екологічного спрямування, відповідних форм поведінки та діяльності.
Проблема екологічної свідомості здавна привертала увагу дослідників, обростаючи масою іноді неупорядкованих і суперечливих уявлень. Однією з причин цього є недостатня розробленість теоретико-методологічних основ психології екологічної свідомості. Сьогодні стає очевидним, що методологічна база діяльнісного підходу в психології значною мірою зумовлена недостатньо розвиненим уявленням про свідомість, як основну категорію психіки. Насамперед потребує подальших досліджень категоріальний апарат екологічної психології, особливо у розробці структури, форм прояву і функцій екологічної свідомості.
Використання діяльнісного (для вітчизняної психології – традиційного) підходу, представленого в дослідженнях С.Л. Рубінштейна, Л.С. Виготського, О.М. Леонтьєва, Г.С. Костюка, Д.Н. Узнадзе, П.К. Анохіна, А.В. Петровського, С.Д. Максименка та інших відомих вчених, опосередковує вивчення культурно-історичних, генетичних і функціональних особливостей екологічної свідомості як специфічної форми самовідношення особистості до кризового життєвого середовища.
Спроби визначити специфіку “синдрому катастроф” виявилися мало продуктивними через строкатість чинників, що задіяні у ньому, мозаїку так званої “первинної” (фізичної) та “вторинної” (психічної) травматизації, тривалості та інтенсивності екстремальної події, індивідуальних відмінностей потерпілих, клімато-географічних умов тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Особливості Екологічної свідомісті в умовах наслідків техногенної катастрофи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок