Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ БОРГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВИ

ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ БОРГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВИ

Назва:
ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ БОРГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Черепенко Вікторія Григорівна
УДК 339.72.053.1
ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ БОРГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВИ
08.05.01 - світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: Пахомов Юрій Миколайович, академік НАН України, доктор економічних наук, професор, директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти: Чухно Анатолій Андрійович, академік НАН України, д.е.н., проф., професор кафедри економічної теорії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Рибак Сергій Олександрович, кандидат економічних наук, с.н.с., директор департаменту Міністерства фінансів України
Провідна установа: Українська академія зовнішньої торгівлі, кафедра міжнародного менеджменту та маркетингу
Захист відбудеться 18 жовтня 2005 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 16 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток світової економіки наприкінці XX – на початку XXI століття проходить під знаком процесів становлення та еволюції національних інституційних систем сприяння інноваціям на фоні глобалізації та лібералізації фінансових ринків. Наслідком цього є надзвичайно висока міжнародна мобільність капіталу, який може відігравати роль „гарячих грошей”, а може поставати фактором прискорення технологічного прогресу. Процес підвищення мобільності та масштабності світових потоків фінансових ресурсів позичкового та непозичкового характеру стимулюється нерівномірністю економічного розвитку окремих регіонів та країн світу, незбалансованістю платіжних балансів, нестачею інвестиційних ресурсів для здійснення внутрішніх інвестицій, дефіцитністю державних бюджетів багатьох країн, проведенням соціально-економічних перетворень, що вимагають великих фінансових вливань, та виконанням боргових зобов'язань як по внутрішнім, так і по зовнішнім запозиченням.
Вище перелічені фактори обумовили формування в багатьох країнах світу боргової економічної моделі економіки, ознакою якої є перманентне залучення зарубіжних фінансових ресурсів з метою покриття дефіциту по поточним платежам та внутрішнім інвестиціям. Таким чином, світова економіка в цілому набула боргових рис розвитку. Процеси фінансової глобалізації, що є наслідком загальних процесів наростання взаємопов'язаності і відкритості національних економік, обумовили інтернаціоналізацію капіталу та виробництва. Світова економіка оформилась в єдину, взаємопов'язану систему, а зовнішня заборгованість стала невід'ємною частиною в механізмі функціонування сучасної економіки. Практично всі країни залучають зовнішні фінансові ресурси і мають непогашені борги. Не є винятком як розвинуті країни, такі як Австралія, Велика Британія, ФРН, Швеція та ін., так і країни, що розвиваються, держави з економіками транзитивного характеру.
Проблеми боргової політики висвітлювалися в численних публікаціях ряду провідних авторів, зокрема Р.Бубеля, Р.Бьоттгера, А.Деміргук-Кунта, Е.Долана, Дж.Кейнса, Р.Лівайна, П.Кругмана, Ф.Мішкіна, А.Сантомеро, Е.Скелтона, Дж.Стігліца, У.Томпсона, Д.Ханс-Ульриха. Водночас все більш широко досліджується проблематика інноваційного, інформаційно-технологічного розвитку, зокрема такими авторами, як Дж.Адер, Д.Арчібугі, Д.Бартон та ін. Питанням оптимізації національної боргової політики та грошово-кредитної системи взагалі, зважаючи на цілі технічної модернізації економіки, її інноваційного розвитку було приділено чимало уваги в публікаціях вітчизняних економістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ БОРГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок