Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА І МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ЗНАЧИМОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ КРАЇНИ

СИСТЕМА І МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ЗНАЧИМОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ КРАЇНИ

Назва:
СИСТЕМА І МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ЗНАЧИМОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ КРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Дейч Володимир Борисович
УДК 35.075.5
СИСТЕМА І МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
В УМОВАХ ЗНАЧИМОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ КРАЇНИ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ДОНЕЦЬК - 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Пабат Михайло Григорович,
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк), професор кафедри фінансів
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, професор Черниш Олена Іванівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), заступник завідувача кафедри менеджменту у невиробничій сфері;
кандидат економічних наук, доцент Мельтюхова Надія Миколаївна, Харківський регіональний інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Міністерства освіти і науки України (м. Харків), завідувач кафедри державного управління та менеджменту.
Захист відбудеться: 20 червня 2007 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 19 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна, будучи відносно молодою державою, знаходиться в пошуку оптимального типу державного устрою, адекватного вимогам суспільного розвитку і стану зовнішнього середовища. Вибір найбільш придатної моделі державного управління за характеристиками і рівню складності доцільно реалізувати на основі багатоаспектного аналізу, що включає методологію теорії систем, теорії менеджменту, принципів державного управління і правових обмежень.
Актуальність цієї задачі відображується у нескінчених спробах формалізації способу розподілу повноважень між різними гілками влади в Україні, а також між організаційними рівнями системи державного управління. Дотепер основним критерієм розподілу сфер відповідальності, обов'язків і повноважень був суб'єктивний чинник, який визначає бажаний рівень владних повноважень у тієї чи іншої особи і можливості його досягнення. У той же час, об'єктивні критерії враховувалися в останню чергу, про що свідчить тривала відсутність в Україні законодавства, що регулює діяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, опозиції.
Крім того, формування ефективної системи державного управління реалізується на тлі високого рівня територіальної неоднорідності України, що виражається у „сукупності внутрішніх соціально-економічних, культурно-ментальних та зовнішніх геополітичних чинників” Послання Президента України до Верховної Ради України „Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році” // Національний інститут стратегічних досліджень. - http://www.niss.gov.ua.
.
Виходячи з цього, на сучасному етапі актуальною проблемою, що вимагає вирішення в Україні, є соціально-економічні диспропорції суспільного розвитку, що можуть бути усунуті державою з урахуванням системних принципів інтеграції диференційованих соціально-економічних утворень. Визначене забезпечення соціально-економічної інтеграції суспільства потребує становлення діючих механізмів державного управління, формування яких є актуальним в Україні з урахуванням високого рівня диференціації і динамічності внутрішнього середовища суспільства.
Вирішення поставленого завданні обумовлює застосування результатів досліджень, проведених зарубіжними й українськими вченими в різних областях знань, а саме: аналіз взаємодії частини і цілого, вивчення закономірностей становлення нової цілісності, представлених у роботах О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИСТЕМА І МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ЗНАЧИМОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ КРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок