Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВРАХУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СПЕКТРУ ЛІПІДІВ КРОВІ ТА ВОДНО – ЛІПІДНОЇ МАНТІЇ ШКІРИ В ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ

ВРАХУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СПЕКТРУ ЛІПІДІВ КРОВІ ТА ВОДНО – ЛІПІДНОЇ МАНТІЇ ШКІРИ В ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ

Назва:
ВРАХУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СПЕКТРУ ЛІПІДІВ КРОВІ ТА ВОДНО – ЛІПІДНОЇ МАНТІЇ ШКІРИ В ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,48 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. Богомольця
СУЛІМА ГАННА ГРИГОРІВНА
УДК: 616.517–08:612.123+612.792
ВРАХУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СПЕКТРУ
ЛІПІДІВ КРОВІ ТА ВОДНО – ЛІПІДНОЇ МАНТІЇ ШКІРИ
В ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ
14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Коляденко Володимир
Григорович, Національний медичний університет імені
О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри шкірних
та венеричних хвороб з курсом проблем СНІДу.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, Глухенький Борис Тихонович,
Київська медична академія післядипломної освіти імені
П.Л. Шупіка МОЗ України, професор кафедри шкірних
та венеричних хвороб;
кандидат медичних наук, Баранова Олена Анатоліївна,
Українська військово–медична академія МО України, старший
викладач кафедри військової загальної практики–сімейної
медицини.
Провідна установа: Інститут дерматології та венерології АМН України, м. Харків.
Захист відбудеться " 18 " квітня 2002 р. о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01023, м. Київ, вул. Шовковична, 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: 01017, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, стоматологічний корпус.
Автореферат розіслано " 16 " березня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема вивчення етіопатогенетичних аспектів, діагностики, лікування та профілактики псоріазу знаходиться в центрі уваги дерматологів всього світу, оскільки псоріаз залишається одним з найбільш поширеніших дерматозів і продовжує залишатись однією з найважливіших медико–соціальних проблем. Захворюваність на псоріаз населення земної кулі за даними різних авторів складає від 1 до 5% ( В.В. Владимиров, Л.В Меньшикова, 1998; В.Г. Коляденко, В.И. Степаненко, 1998; D.G. Federman, C.W. Froelich, 1999; D. DiSepio, R.A. Chandraratna, 2000). При цьому, в Україні спостерігається тенденція до зростання числа хворих на псоріаз – особливо в останні роки (В.П. Федотов, Н.И. Ющишин, 1996; В.Є. Ткач, Р.Ф. Никифорчук, 1999) і переважно серед дітей та осіб молодого віку. Збільшується також кількість тяжких, інвалідизуючих клінічних форм цього дерматозу; форм, резистентних до медикаментозної терапії; з'являються недиференційовані за стадіями форми дерматозу та зникає сезонність його перебігу (Ю.К. Скрипкин, 1995; Л.Д. Калюжна та співавт., 1997; Б.Т. Глухенький, 1998). Все це обумовлює актуальність подальшого вивчення псоріатичної хвороби.
Незважаючи на велику кількість фундаментальних досліджень, присвячених вивченню цієї патології, дотепер залишається недостатньою ефективність комплексного лікування, не до кінця з’ясовані сутність патоморфозу та зв’язок метаболізму активних біохімічних речовин з ланками патогенезу псоріазу.
По цей час не досягнуто консенсусу щодо ролі ліпідного обміну в етіопатогенезі псоріазу. Накопичені факти стосовно метаболічних перебудов ліпідів при різних клінічних формах псоріазу часто є суперечливими, а корекція порушень ліпідного обміну не завжди виявляється ефективною.
Питання щодо вивчення жирнокислотного спектру ліпідів крові та водно–ліпідної мантії шкіри у хворих на псоріаз до цього часу залишається відкритим. Специфіка біохімічних порушень при цьому дерматозі та універсальне значення ліпідних механізмів пошкодження є підставою для дослідження саме цих показників з метою з'ясування особливостей змін спектру жирних кислот (ЖК) ліпідів різних біологічних об'єктів у взаємозв'язку один з одним при різних клінічних формах псоріазу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВРАХУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СПЕКТРУ ЛІПІДІВ КРОВІ ТА ВОДНО – ЛІПІДНОЇ МАНТІЇ ШКІРИ В ЛІКУВАННІ ПСОРІАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок