Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОСТІ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФРОНТУ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ ТА ЇХ ПРАКТИЧНІ ЗАСТОСУВАННЯ

ІДЕНТИФІКАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОСТІ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФРОНТУ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ ТА ЇХ ПРАКТИЧНІ ЗАСТОСУВАННЯ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОСТІ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФРОНТУ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ ТА ЇХ ПРАКТИЧНІ ЗАСТОСУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ДИГАЛО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 614.84
ІДЕНТИФІКАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОСТІ
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФРОНТУ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ ТА
ЇХ ПРАКТИЧНІ ЗАСТОСУВАННЯ
21.06.02 – Пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії пожежної безпеки України МНС України
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор Абрамов Юрій Олексійович, Академія пожежної безпеки України, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, доцент Комяк Валентина Михайлівна, Академія пожежної безпеки України, професор кафедри фундаментальних дисциплін;
кандидат технічних наук, доцент Тищенко Олександр Михайлович, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, проректор з наукової роботи.
Провідна установа – | Севастопольський військово-морський інститут ім. П.С. Нахімова, кафедра живучості, водолазних та судопідйомних робіт, Міністерство оборони України.
Захист відбудеться 09.10.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.01 в Академії пожежної безпеки України за адресою: вул. Чернишевського, 94, м. Харків, 61023.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії пожежної безпеки України за адресою: вул. Чернишевського, 94, м. Харків, 61023.
Автореферат розісланий 08.09.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Кривцова
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лісові пожежі є однією з основних природних небезпек, що характерні для України. При цьому, на долю пожеж, що виникають внаслідок розряду блискавки, приходиться (4 5)число лісових пожеж з-за виробничої діяльності складає близько 10 %, а основною причиною лісових пожеж є людський фактор – (75 85)
Для вияву основних закономірностей, що присутні лісовій пожежі, а також для обґрунтування рекомендацій як по профілактиці, так і по локалізації та гасінню таких пожеж, найбільш ефективним засобом є їх математичне моделювання.
На теперішній час існує достатньо велика кількість публікацій, у яких розглядаються математичні моделі, що описують лісові пожежі, а також засоби їх використання при формуванні управлінських рішень, спрямованих на боротьбу з ними. До числа таких робіт слід віднести труди В.Г. Нестерова, М.П. Курбатського, Г.П. Телицина, І.С. Мелехова, А.М. Гришина, Г.А. Доррера, Е.М. Валендика, Л.А. Суханова, Ю.А. Гостинцева, Е.В. Конєва, Р.Л. Покровського, С.М. Душа-Гудима, а також Г. Байрама, І. Ван-Вагнера, Р. Ротенмела, В. Франдсена, Д. Девіса, А. Ліндершута, В. Фонса та ін.
Самими поширеними є моделі швидкості розповсюдження фронту лісової пожежі, котрі дозволяють визначати ряд інтегральних характеристик таких пожеж. Всім відомим методам визначення таких моделей притаманий ряд недоліків, до числа яких слід віднести: з-за необхідності в використанні різноманітних емпіричних співвідношень знижується точність опису реальних процесів; внаслідок того, що практично всі моделі отримані експериментальним шляхом, вони не можуть бути використані поза умовами, при яких були отримані; відносна похибка таких моделей може сягати 580 %.
У зв’язку з цим актуальною задачею є обґрунтування методів визначення та ідентифікації як особисто математичних моделей швидкості розповсюдження лісової пожежі, так і їх оцінок, що забезпечують формування ефективних управлінських рішень по їх локалізації та гасінню.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках Державної програми забезпечення пожежної безпеки в Україні на 2000 2010 р.р., а також в рамках держбюджетної НДР № U005716 по замовленню Головного управління державної пожежної охорони МВС України.
Мета та задачі дослідження. Метою роботи є обґрунтування методів визначення та вибору моделей і (або) оцінок швидкості розповсюдження фронту лісової пожежі як на етапі, що передує пожежі, так і в ході його розвитку, а також вияв особливостей їх практичного використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ШВИДКОСТІ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФРОНТУ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ ТА ЇХ ПРАКТИЧНІ ЗАСТОСУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок