Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ефективного механізму управління фінансами великого металургійного комплексу

Формування ефективного механізму управління фінансами великого металургійного комплексу

Назва:
Формування ефективного механізму управління фінансами великого металургійного комплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,65 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Донецький національний університет
Узбек Павло Ілліч
УДК 658.15 (477)
Формування ефективного механізму управління
фінансами великого металургійного комплексу
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Андрієнко Володимир Миколайович,
Донецький національний університет,
професор кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Берсуцький Яків Григорович, Донецький університет економіки та права, ректор (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Козлов Вадим Петрович, Донецькій національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фінансів та банківської справи (м. Донецьк).
Провідна установа – Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фінансів підприємств (м. Київ).
Захист відбудеться 24 травня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 22 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Особливістю сучасного етапу функціонування економіки України є орієнтація на стійкий розвиток великих промислових підприємств, що виконують комплекс економічних і соціальних функцій у межах окремих регіонів. Від таких підприємств залежить не тільки економічний потенціал регіону, але й існування всієї системи місцевого самоврядування, реалізація функцій соціального захисту населення, забезпечення робочими місцями тощо. Тому фінансова стійкість великих промислових комплексів є ключовим завданням для менеджерів таких підприємств.
Підтвердженням актуальності теми є дані про розвиток економіки в цілому, зокрема промислового сектору нашої країни. Так, за період з 2002 по 2003 рр. приріст ВВП склав 8,36 млрд.грн. у фактичних цінах, а в розрахунку на одного мешканця приріст за цей час склав 840 грн. На 15,8% зріс за 2003 рік обсяг продукції промисловості, на 31,3% збільшився рівень інвестицій в основний капітал. Однак процеси зростання підприємств відбуваються непропорційно: приріст кількості прибуткових підприємств не є стійким, хоча загальний фінансовий результат збільшується з часом. Необхідність стабілізації ситуації у фінансовій сфері країни потребує впровадження нових розробок у діючі системи фінансового менеджменту підприємств.
Удосконалення системи управління фінансами підприємств є обов'язковою умовою сталого економічного росту суб'єктів господарювання, але найбільш актуальним це питання є для великих металургійних комплексів. Саме ним притаманні проблеми глобального оновлення основних фондів, необхідності постійного підвищення кваліфікації персоналу, забезпечення конкурентних переваг на внутрішньому та світовому ринках тощо. Перелічені проблеми вимагають адекватного фінансового забезпечення, а механізми системи управління фінансами підприємств при цьому також стають об'єктами інновацій.
Питанням розробки систем управління фінансами підприємств присвячена велика кількість теоретичних і прикладних робіт, досліджень вітчизняних і закордонних фахівців, з яких слід особливо зазначити таких вчених-економістів як І.О.Бланк, Я.Г.Берсуцький, О.Д.Василик, В.В.Ковальов, Ю.Г.Лисенко, А.М.Под-дєрьогін, Г.В.Савицька, В.М.Суторміна, Дж.К.Ван Хорн, Ю.Ф.Бригхем. У більшості робіт наведено весь комплекс механізмів управління фінансами підприємств і обґрунтовано теоретичну базу організації фінансових відносин у цілому, однак питанням підвищення ефективності діючих систем фінансового менеджменту за рахунок впровадження управлінських й технологічних інновацій не приділяється належної уваги, що і обумовило актуальність обраної теми, мету і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Формування ефективного механізму управління фінансами великого металургійного комплексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок