Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ГЕНОФОНДУ КАРТОПЛІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ФІТОФТОРОСТІЙКОГО ВИХІДНОГО СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ

ВИКОРИСТАННЯ ГЕНОФОНДУ КАРТОПЛІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ФІТОФТОРОСТІЙКОГО ВИХІДНОГО СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ГЕНОФОНДУ КАРТОПЛІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ФІТОФТОРОСТІЙКОГО ВИХІДНОГО СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЧЕРЕДНИЧЕНКО Любов Миколаївна
УДК : 635.21 : 632.42
ВИКОРИСТАННЯ ГЕНОФОНДУ КАРТОПЛІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ФІТОФТОРОСТІЙКОГО ВИХІДНОГО СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ
06.01.05 – селекція і насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії вихідного матеріалу Інституту картоплярства УААН у 1993-1999 рр.
Науковий керівник: Подгаєцький Анатолій Адамович, доктор сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії вихідного матеріалу Інституту картоплярства УААН.
Офіційні опоненти: Тимошенко Іван Іванович, доктор с.-г. наук, професор, завідувач
кафедрою селекції і захисту рослин Львівського державного аграр-
ного університету;
Онищенко Олег Федорович, кандидат сільськогосподарських на-
ук, завідувач лабораторії селекції Закритого акціонерного товарист-
ва "Чернігівеліткартопля".
Провідна установа: Національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України,
кафедра селекції і фізіології рослин, м. Київ.
Захист відбудеться "_17_" жовтня 2000 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 03110, м. Київ, вул. Клінічна, 25, Інститут цукрових буряків УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий "_14_" вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кірсанова Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш поширених і шкодочинних хвороб картоплі у світі, зокрема в Україні, є фітофтороз. Внаслідок ураження хворобою листків відбувається значне зменшення фотосинтезуючої поверхні, що обумовлює зниження врожаю. Крім цього, інфіковані у полі бульби втрачають свої товарні якості та спричиняють загнивання під час зберігання.
В межах S.tuberosum відсутній ефективний генетичний контроль ознаки. А тому для виведення сортів з високою стійкістю проти патогена екологічно безпечним та економічно вигідним заходом є залучення в селекційну практику диких і культурних співродичів з високим фенотиповим проявом властивості та ефективним генетичним її контролем.
До останнього часу виведені сорти – міжвидові гібриди, яким властиве певне вираження фітофторостійкості. Проте цей матеріал не може повною мірою задовольнити вимоги селекціонерів. А тому виконання досліджень по створенню високостійкого проти фітофторозу вихідного селекційного матеріалу із залученням нових видів та зразків є досить актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконували протягом 1993-1999 рр. в Інституті картоплярства УААН згідно з планом науково-дослідних робіт (номер державної реєстрації 01.0197U005459), зокрема 01.02 "Сформувати банк генетичних ресурсів картоплі в Україні та створити на цій основі принципово новий вихідний передселекційний та вихідний селекційний матеріал".
Мета і завдання досліджень. Метою роботи було: оцінити складові генофонду картоплі за стійкістю проти фітофторозу листків і бульб; окреслити перспективні види для пошуку джерел ознак, виділити та створити їх; здійснити інтрогресію цінних алелей від диких видів у вихідний передселекційний та вихідний селекційний матеріал.
Для реалізації мети були поставлені такі завдання:
- оцінити сортозразки, зразки S.andigenum за фенотиповим проявом фітофторостійкості листків і бульб;
- шляхом штучного зараження потомства від самозапилення виділити дикі види, перспективні для пошуку джерел фітофторостійкості;
- використовуючи гомозиготизацію цінних алелей контролю фітофторостійкості, аналізуючі та насичуючі схрещування виділити і створити джерела ознаки;
- для подолання міжвидової несхрещуваності використати методи трансплантації, посередника;
· отримати первинні та вторинні міжвидові гібриди, визначити їх фітофторостійкість і характер контролю ознаки, а також виділити перспективні форми для подальших досліджень;
- створити беккроси багатовидових гібридів, оцінити їх за фітофторостійкістю, визначити контроль провідної ознаки і прояв інших агрономічних властивостей одержаного вихідного селекційного матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ГЕНОФОНДУ КАРТОПЛІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ФІТОФТОРОСТІЙКОГО ВИХІДНОГО СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок